A vádlottakat előre kitervelten, aljas indokból, több emberen elkövetett emberöléséért jogerősen 2013-ban ítélték el. Kun Tamás tényleges életfogytiglant kapott, bűnsegédjét, Deme Gábort életfogytiglani fegyházra ítélték azzal, hogy legkorábban 36 év után lehet felülvizsgálni a szabadlábra helyezését. Így a szocialista politikus leghamarabb 2045-ben kerülhet feltételesen szabadlábra.
Deme Gábor újra megszólalt
Az ügyről könyv készül, amelyben Deme Gábor is nyilatkozott a szerzőnek. Többek között azt állítja:
- Szocialista körökből megismert nyugdíjasok látogatják, akik baráti szívességből magánnyomozást folytatnak az ügyében.
- Megvizsgálták a Kun Tamás korábbi okirat-hamisítási ügyében keletkezett iratokat, valamint a diósdi maffiaper során hozott ítélet indoklását, és különös összefüggésre leltek, ami újfent felveti Császár Mihály érintettségét Kun Tamáshoz fűződően.
- Feltárták, hogy a csepeli lépcsőházban ittasan lövöldöző rendőr, akit 2016-ban elkövetett cselekménye után öt évre ítéltek, ugyanolyan típusú lőszert használt, mint Kun a kettős kivégzéshez.
Az Ankor.hu szerint lényeges, hogy a csepeli kettős gyilkosság ítéletét az első fokon eljáró bírói tanács Deme Gábor motivációjához vezette vissza. Rámutattak:
egyedül Deme Gábornak állt érdekében kivégezni egykori mentorát, mert csak így tudta megakadályozni, hogy Takács feljelentést tegyen ellene.
A védelem azonban azzal a nyilvánvaló ténnyel próbálja menteni, miszerint fél Csepel tudott már Deme sikkasztásáról, tehát a gyilkosság nem oldott volna meg semmit.
Az életfogytiglanra ítélt szocialista politikus ezt az ellentmondást kívánja most feloldani azzal, hogy megmagyarázza, ki másnak lehetett érdekében kivégezni Takácsot. Bár a vele készült interjúban egyértelműen sosem mondta ki, de az ő forgatókönyve szerint szerint Takács a csepeli MSZP és az érdi ingatlanmaffia közötti konfliktusnak esett áldozatul.