Gulyás Gergely: A nemzetet a közösségeink éltetik

Közösségeink éltetik az országot és a nemzetet – mondta a Miniszterelnökséget vezető miniszter péntek este a Győr-Moson-Sopron vármegyei Mezőörsön, a Magyar Műhely Közhasznú Alapítvány alapításának harmincadik évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen.

Forrás: MTI2023. 11. 24. 19:24
GULYÁS Gergely
(Fotó:MTI/Katona Tibor)
Elkezdődött az Aktív Magyarország konferencia Tapolcán (Fotó:MTI/Katona Tibor) Fotó: Katona Tibor
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gulyás Gergely kiemelte:

a korszellem le akarja rombolni a közösségeket, el akarja jelentékteleníteni a nemzetet és az egyházat.

Csak az itt élő családok, az összetartó közösségek, egyesületek, iskolák, egyházközségek adhatnak tartást, ellenálló erőt és mutathatják meg a fiataloknak a hosszú távú boldogulás ösvényeit – szögezte le.

Hozzátette: hogy végső soron merre megy az ország, előre tud-e lépni a boldogulás ösvényén, tud-e gyarapodni kultúrájában, szellemiekben, lelkiekben és anyagi javakban, nagyrészt közösségeiben és azok erején múlik.

A miniszter a kormány nevében nagyrabecsülését fejezte ki a Magyar Műhely Közhasznú Alapítványnak.

Gulyás Gergely hangoztatta: az alapítvány története a rendszerváltoztatást követően, a szabadság újkori kiharcolása után kezdődött. Akkor, amikor a kor nagy kérdése az volt, hogy az addig a templomokba zárt, de ott is üldözött kereszténység és az otthon falai közé szorult nemzeti gondolat miként tudja elfoglalni méltó helyét a közéletben és alakítani közös sorsunkat – mondta.

Közölte: sokan szerettek volna tenni a rendszerváltoztatás idején azért, hogy közösséget építsenek, kultúrát szervezzenek és fiataloknak adják tovább mindazt, amit a régiek létrehoztak. „Sok nagyszerű kezdeményezés indult útjára, amik ideig óráig betöltötték a maguk szerepét” – tette hozzá.

A Magyar Műhely Közhasznú Alapítványról azt mondta, hogy a semmiből hozták létre a szervezetet 1993-ban, majd később a Magyar Műhely Általános Művelődési Központot. Az elmúlt három évtizedben fiatalok életét egyengették egy estén, hétvégén vagy tanfolyamokon, később a pedig a köznevelés keretén belül – mondta a politikus.

Hangsúlyozta, hogy az alapítvány munkatársai nem egyszerűen tanagyagot adnak át, hanem életszemléletet, hagyományokat, bemutatják és átélhetővé teszik őseink értékeit. Annak a tudatát adják át, hogy az ember nem önmagában és önmagának él, azt, hogy keresztényként és magyarként is összetartozunk – mondta.

Az alapítvány a Kisalföld szellemi és kulturális életének egyik fontos gócpontja – fűzte hozzá.

Gulyás Gergely beszélt arról is, hogy az alapítvány legújabb kezdeményezése a magyarörökség-nevelés, ami a szervezet szellemében meghatározó szerepet játszik.

Kara Ákos, a térség fideszes országgyűlési képviselője beszédében azt emelte ki, hogy az alapítvány, amely nemcsak a térségbeli fiatalokat, hanem a felnőtteket is eléri, nagyszerű munkát végez.

Reményét fejezte ki, hogy a szervezet a jövőben is fiatalok újabb és újabb nemzedékének ad fontos ismereteket.

Szabó Gyula, az alapítvány kuratóriumának elnöke köszöntőjében felidézte, hogy a szervezet indulása nem volt könnyű, mert nem értették, mit is akarnak, még a régi mentalitás határozta meg sokak szemléletét.

Hangsúlyozta, hogy keresztényi és nemzeti értékeket képviselnek ökumenikus szemlélettel, amelyben őseik értékvilágát próbálják visszaadni mai nyelven.

Borítókép: Gulyás Gergely (Fotó:MTI/Katona Tibor)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.