Az interjú elején kiderült, hogy Huth Gergely a '90-es években környezetvédelmi aktivizmusban indította el a közéleti karrierjét és utána lépett be a magyar politikai újságírásba.
A 90-es évek elején a Bős-nagymarosi vízlépcsőt újra megnyitott megépülési tervei kapcsán környezetvédőként vett részt megmozdulásokon.
A Pesti Srácok főszerkesztője ezzel kapcsolatban kifejtette, hogy még az édesanyjától kapott egy könyvet még talán a '90-es évek legelején, egy környezetvédelmi kiskátét, hogy mik a legfontosabb dolgok, amiket egy tisztább, jobb világért meg kell tenni. Ez akkor nagyon tetszett neki, elkezdett mélyen utána olvasni, a barátainak is tetszett, úgyhogy kialakult egy nagyon jó társaság, akivel tüntetéseket, performanszokat szerveztek, elég látványosakat. Akkor szerinte még egész más volt, mert az akkor induló kereskedelmi médiában is a kilencvenes évek közepén egy látványos, jó tüntetés, az ezer százalék, hogy benne volt mindegyik esti híradóban. Ma már szerinte ezek a valódi civil aktivizmusok egyáltalán nem érdekesek a média számára.
Hozzátette: szerinte az a gond, hogy
sajnos ezt is lejáratta a nemzetközi baloldal Magyarországon, és megpróbálta becsatornázni politikai küzdelmekbe a baloldali érdekeik mentén. Ezért olyan szervezetek, akik korábban például nagyon hasznos munkát végeztek, mint például a Levegő Munkacsoport, gyakorlatilag ma már a támogatásokért cserébe arra kényszerülnek, hogy minden Soros-féle petíciót egy emberként írjanak alá, és feladják azokat az eredeti célokat, amiért annak idején elindultak.