Karácsony Gergely elmenekült Miskolcon a kérdések elől

Másfél évszázaddal ezelőtt jött létre Buda, Pest és Óbuda egyesítésével Budapest – a jubileum alkalmából Budapest 150 címmel rendezvénysorozatot szervezett a főváros. A programokhoz Miskolc is csatlakozott, ugyanis 1849. június 24-én az a Szemere Bertalan adott ki miniszterelnökként rendeletet az egyesítéséről, aki nemcsak életében kötődött ezer szállal Miskolchoz, hanem végakaratának megfelelően hamvai ma is az avasi műemlék temetőben nyugszanak. Pénteken egy konferenciát tartottak Miskolcon a jubileumi alkalomhoz kapcsolódva.

Forrás: BOON2023. 12. 01. 22:56
Forrás: Boon/Ujlaki Attila
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Budapest létrejöttének címezett vidéki, jubileumi eseményen Karácsony Gergely is részt vett, aki arról beszélt, hogy Szemere Bertalannak fontos szerepe volt Budapest egyesítésénél írta a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei hírportál.

A rendezvény végén Karácsony Gergely és Veres Pál közösen koszorúzták volna meg  Szemere Bertalan szobrát a belvárosban, azonban ez elmaradt, mert időközben a miskolci városvezető és Karácsony Gergely is sietősen eltűnt, akik a lap információi szerint később koszorúzták meg a szobrot.

Korrupciót érintő kérdések elől menekült a főpolgármester

Az eseményt követően a lap munkatársa kérdéseket szeretett volna feltenni Karácsony Gergelynek, aki sietően egy sajtótól elzárt részre távozott. Ez nem véletlen: mint ismeretes, Tordai Csaba, a főpolgármester jogi főtanácsadójának ügyvédi irodájában házkutatást tartottak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársai. A gyanú szerint a Karácsony Gergely által alapított 99 Mozgalom botrányos, félmilliárdos adománygyűjtésének jegyzőkönyveit Tordai Csaba ügyvédi irodájában hamisíthatták meg a tanúvallomások alapján.

A mozgalom korábban „mikroadományokról” beszélt, azonban kiderült, Karácsony Gergely párbeszédes párttársa, Perjés Gábor 2021 augusztusa és 2022 szeptembere között tizenkilenc alkalommal 506 millió forintot fizetett be készpénzben az általa vezetett 99 Mozgalom számlájára. A pénzek több mint négyötöde külföldi pénznemben, euróban és fontban érkezett a mozgalomhoz és azt kampánycélokra használhatták.

A befizetések során a számlavezető OTP Banknak átadták az adománygyűjtés során keletkezett jegyzőkönyveket, amelyeket a pénzintézetnél gyanúsnak tartottak, ezért feljelentést tettek. 

A dokumentumban többek között az szerepel, hogy az adománygyűjtő ládákba nem kerülhettek be úgy az összegek, ahogy a jegyzőkönyvekben szerepelnek. A hírportál azt szerette volna megtudni, hogy a költségvetési csalás, pénzmosás és hamis magánokirat felhasználásának gyanúja miatti nyomozás miatt gondolt-e már rá, hogy Tordai Csaba városházi munkavégzését felfüggeszti a büntetőeljárás idejére, beszélt-e a botrány kirobbanása óta vele, illetve azt is igyekeztek megtudni, hogy jár-e még be a budapesti városházára a botrányba keveredett főtanácsadó. A kérdésekre Karácsony Gergely nem válaszolt, és viharosan a sajtó elől elzárt részre menekült úgy, hogy közben a lap kollégáira az ajtót szinte rácsapták.

Borítókép: Illusztráció (Fotó: BOON/ Ujlaki Attila)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.