Szombaton ül tárgyalóasztalhoz a Civil Választási Bizottság (CVB) az érintett ellenzéki pártokkal és jelölő szervezetekkel, jelöltekkel, hogy a fővárosi előválasztási lehetőségekről egyeztessenek. Magyar György, a bizottság elnöke lapunknak elmondta: a találkozás célja, hogy szülessen egy konszenzus, vagy legalábbis legyen egy tiszta kép arról, hol van szükség a CVB-re, hol egyeznek meg a pártok, hol nem, hol van szükség a bizottság közreműködésére. – Mi nem szólhatunk, és nem is akarunk beleszólni az ellenzék ügyeibe, mindössze azt szeretnénk tisztán látni, hogy van-e ránk szükség ez előválasztás lebonyolításában – mondta az ügyvéd.
Mint fogalmazott,
jelen állás szerint az V., a XII., a XIV., a XXI., valamint a XXII. kerületben lehet előválasztás.
– Ezekben a kerületekben a helyzet az elmúlt hetekben csak bonyolultabb lett. Vannak kerületek, ahol semmi egyezség nem körvonalazódik. Egyes információk szerint néhol a Momentum azt mondja, majd ők megoldják, a DK állítólag húzza az időt, szóval a szombati találkozó részünkről egy helyzetfelmérés – mondta a szervezet vezetője, jelezve, nem tudja követni a bizottság a többször változó álláspontokat. – Az V. kerületben például a Momentum Kerpel-Fronius Gábort indította, majd visszaléptették, és most beálltak Juhász Péter mögé, aki a Kétfarkúak jelöltje volt, de ők már kihátráltak mögüle. Szóval ezek azok a hektikus változások, amelyeket mi nem követünk, mert meghaladja a kompetenciánkat – szögezte le.
Közölte, február 24. szökőnap, a találkozó után lesz, aki marad, lesz, aki „szökik”.
Mi pedig el fogjuk bírálni, hogy ezek után beavatkozunk-e az eljárásba, vagy hagyjuk őket tovább egyeztetni.
– Ez a mi részünkről egy felajánlott segítség, de nem mindenáron akarunk részt venni az ellenzéki döntéshozatalban, a fő cél, hogy egyetlen ellenzéki jelölt maradjon a kormánypárti jelölttel szemben. Nem érheti az a vád a mi tevékenységünket, hogy cserben hagytuk őket, de annak nincs értelme, hogy például két helyen csináljuk, húsz helyen pedig nem.
A szombati találkozón ott lesznek a pártok a Jobbiktól az MSZP-ig, delegáltak, jelöltek, mi pedig felmérjük a helyzetet
– hangsúlyozta az ügyvéd.
Mint mondta, szombaton tiszta képet szeretnének kapni, mert a végén az lesz, hogy nem marad idő az előválasztásra.
Legkésőbb április 13-án el kell kezdeni az előválasztást, mert rá egy héttel indul a kampány, addigra jelöltek kellenek
– közölte. Szerinte egy időpontban kell lennie minden előválasztásnak, erre a technológia és az erőforrás rendelkezésre áll. Kérdés, hogy az érintettek többsége igényt tart-e a Civil Választási Bizottság segítségére. A szervezet az egyeztetés után tájékoztatást ad az eredményről.