„Világéletemben azt gondoltam, hogy az első igazán nagy emberjogi harcos az Jézus volt” – ecsetelte egy podcastben a Momentum vezetője, szúrta ki a politikus TikTok-oldalán a Mandiner. Donáth Anna úgy vélekedett, „önmagában az, hogy valaki vallásos, vagy a kereszténységet, a keresztény értéket magáénak vallja, abból nem következik a konzervativizmus”.
Azok, akik a kereszténységet beviszik a politikába, a keresztény konzervatív világhoz tartoznak
– mondta a politikus, majd hozzátette: „a prostituálton, a bénán át a nyomorékig mindenki ott volt vele, és kiállt bárkiért. A pedig végén feláldozta önmagát másokért.”
Donáth ezután megjegyezte, hogy „ez a fajta közösségi szó, az, hogy a sajátjait komolyan veszi, ez számomra egy baloldali vagy liberális értékrend alapján is magyarázható. (…) Ne engedjük, hogy ezt is elvegye valamelyik oldal vagy ideológia.
Az istenhit, a közösséghez tartozás, a gyülekezethez tartozás ideológiamentes
– jelentette ki a politikus, majd megjegyezte: „nem feltétlenül konzervatív, ha valaki hisz Istenben és egy közösséghez akar tartozni”.
Donáth Anna hiába „bölcselkedik” a keresztényi hitről, tanításokról, a személye körül legutóbb kialakult botrányból is arra lehet következtetni, hogy sajátosan értelmezi a vallásos értékrendet.
Mint arról a Magyar Nemzet is beszámolt, a baloldal egyes pártjai, illetve európai parlamenti képviselői az elmúlt években egymást felülmúlva dolgoztak azért, hogy Magyarország ne kapja meg az uniós forrásokat. A legaktívabbak közé tartoztak a Momentum politikusai,
Donáth Anna és Cseh Katalin meghatározó szerepet játszottak a hazánknak járó EU-pénzek visszatartásában.
Donáth Anna már 2020-ban is rendszeresen egyeztetett a magyarellenes EU-biztossal, Vera Jourovával, aki szerint „Magyarországon nem illiberális demokrácia, hanem beteg demokrácia van”.
A Momentum EP-képviselője mindemellett folyamatos kapcsolatban állt az általa is csak új Sargentininek nevezett Gwendoline Delbos-Corfielddel. Donáth egyébként elégedett volt a saját hazája ellen végzett tevékenységével, ugyanis kijelentette: „kilencven százalékban sikeres” volt a munkája.