A Demokratikus Koalíció (DK) ellenzéki viszonyok között hiába híres stabil támogatói bázisáról, úgy tűnhet, már nem támaszkodhat belső erőforrásaira. A napokban a gyanútlan TikTok-felhasználókkal könnyen szembejöhetett a Gyurcsány-párt videója, amely szerint itt a nagy lehetőség, hogy „Zsófival, Botonddal és Klaudiával” bárki együtt dolgozhasson „minden nap a kormányváltásért”.
A videó tanúsága szerint a párt gyakornokokat keres, akiket felhasználnának a DK kampányában. Azonban Magyar Péternél is vannak káderhiányra utaló jelek, ugyanis sajátos módját választotta a jelöltállításnak az európai parlamenti választásokra.
A bosszúszomjas ügyvéd pályázat útján szeretné kiválasztani a Tisztelet és Szabadság (Tisza) Párt EP-listáját. A jelentkezésnél előnyként említik a pártpolitikai háttér hiányát, valamint ha a jelentkező olyan térségből érkezik, amely Magyarország elmaradottabb, hátrányosabb régióit vagy kistérségeit érinti.
A XXI. Század Intézet vezető elemzője lapunknak rámutatott, komoly káderhiányt mutat, hogy a DK-nak már TikTokon kell toborozni az embereket ahhoz, hogy legyen elegendő emberük legyen a választási kampányban.
Ez önmagában jól mutatja, hogy a balliberális oldalból ki vannak ábrándulva az emberek, és nincsen olyan sok komolyan vehető ember, aki csatlakozna hozzájuk
– húzta alá Deák Dániel. A vezető elemző szerint azonban Magyar Péter mozgalmának sajátos módszere is komoly káderhiányra utal. Szavai szerint az, hogy az EP-választás előtt alig két hónappal keresi a jelölteket Magyar Péter, jól szimbolizálja, hogy alig van embere, nincsen nagyon bizalmas személy körülötte, akiben megbízna vagy akit tudna a listára állítani.
A választási kampányban azonban kulcskérdés, hogy melyik pártnak mekkora aktivistabázisa van, mennyi emberrel rendelkezik, milyen jelöltekkel bír
– mondta. Deák Dániel hozzátette: ez komoly versenyhátrányt jelent a Fidesszel szemben, akinek a jelöltjei már megvannak.
A Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke szerint azonban sem Gyurcsány Ferenc pártjánál, sem Magyar Péternél nem beszélhetünk káderhiányról. Horn Gábor úgy véli, a DK-nak van egy hosszú évek óta épített országos szervezeti háttere, és még a nemrégiben létrejött hárompárti szövetség is segítségére lehet az MSZP vidéki, kisvárosi hátterével. – Az együttműködés a baloldalon ezt akár bővítheti vagy stabilabbá is teheti az elkövetkező időszakra nézve – mondta. Azonban az egykori politikus felhívta a figyelmet arra, hogy
az ellenzéki pártok mindegyikének szembe kell néznie azzal, hogy lehetnek olyan aktivistái, káderei, politikai, helyi politikai szereplői, akiket jobban érdekel jelenleg a Magyar Péter-jelenség.
Horn Gábor szerint azonban nem tartja valószínűnek, hogy Magyar valódi politikai partnereket tudna szerezni egy pályázat útján. Káderhiányról pedig Magyar Péter esetében pedig biztos, hogy nem lehet beszélni, a rendezvényei alapján neki nem nagyon lehet jelenleg aktivistában vagy együttműködő félben hiánya – vélekedett.