Idén 120 990 diák sorsa dől el július 24-én, amikor kihirdetik az idei felsőoktatási felvételi ponthatárait, ennyien jelentkeztek ugyanis valamelyik egyetem szeptemberben induló alap-, osztatlan vagy mesterképzésére – emlékeztet a Világgazdaság. A lap összegyűjtötte, hogy melyik a legnépszerűbb öt egyetem a jelentkezők körében, a listán fővárosi és vidéki intézmények egyaránt szerepelnek.
Az Oktatási Hivatal korábbi közlése szerint a jelentkezők 67 százaléka alapképzésre, húsz százaléka mesterképzésre, tíz százaléka osztatlan szakokra, három százalék pedig felsőoktatási szakképzésre jelentkezett. Népszerűek a gazdálkodástudományi képzések, de nőtt az érdeklődés a pedagógusképzések iránt és a műszaki, informatikai, valamint a természettudományi képzési területek iránt is.
A legtöbb jelentkezőt, összesen 17 080 főt idén is az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) vonzotta, amit a három legnagyobb vidéki egyetem követ.
A második legnépszerűbb felsőoktatási intézmény 9950 jelentkezővel a Debreceni Egyetem, a harmadik a 8395 jelentkezőt vonzó Szegedi Tudományegyetem, a negyedik pedig 7292 jelentkezővel a Pécsi Tudományegyetem. Az ötödik legnépszerűbb felsőoktatási intézmény a budapesti székhelyű Budapesti Gazdasági Egyetem lett 6729 jelentkezővel.
A legnépszerűbb szak 6801 jelentkezővel ezúttal is a gazdálkodási és menedzsment alapképzés volt, amelyet a korábbi évekhez hasonlóan ezúttal is olyan képzések követtek, mint a pszichológia, a jogász, az ápolás és betegellátás, valamint a kereskedelem és marketing szakok.