Vitézyt 2020 februárjában nevezeték ki a Budapest Fejlesztési Központ vezérigazgatójának, a címet több mint két évig viselte, egészen 2022 júliusáig, amikor is egy, a minisztériumok közötti struktúraváltozás eredményeként megszűnt az akkor már Nemzeti Közlekedési Központ néven működő szervezet. Ezt követően Vitézy közlekedési államtitkárként tevékenykedett 2022 novemberéig, amikor bejelentette lemondását. A főpolgármester-jelölt korábban,
2010 novembere és 2014 decembere között a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) vezérigazgatója és igazgatósági tagja volt. Vitézy vezetése alatt a BKK kötelékébe tartozott a tömegközlekedés, a kerékpáros és gyalogos közlekedés, a közúti infrastruktúra kezelése, a városi parkolás és a közlekedéssel kapcsolatos uniós projektek megvalósítása és szervezése.
Ebben az időszakban megvalósult az 1-es és a 3-as villamosvonal teljes rekonstrukciója, több helyen Budapesten addig ismeretlen módon füvesített villamospálya kialakításával, emellett az 1-es villamost meg is hosszabbították. A BKK saját projektje volt a budai fonódó villamoshálózat megvalósítása az elkülönülő villamosvonalak összekapcsolásával és új akadálymentesített infrastruktúra kialakításával. Mindemellett pedig Vitézy Dávid tevékenységének eredményeként elindult a BKK Futár applikáció, amelynek segítségével a felhasználók valós idejű információkhoz juthatnak a közösségi közlekedéssel kapcsolatban.
Szemben Karácsonnyal
A másik, jelenleg is versenyben lévő jelölt Karácsony Gergely regnáló főpolgármester, aki a DK, az MSZP, a Párbeszéd – Zöldek és a Momentum közös jelöltjeként indul a választásokon. A főpolgármestert 2019-ben komplex, több mint 130 ígéretet tartalmazó programmal választották meg, azonban ennek több mint kétharmadát képtelen volt megvalósítani. Később pedig a sikertelenségéért a kormányt hibáztatta.
Karácsony Gergely a kampány során a saját főpolgármesteri munkáját sem tudta megvédeni, a politikust több vita alkalmával is alaposan elverte Vitézy Dávid.
Karácsony Gergely és Vitézy Dávid a főpolgármester-jelölti kampányban elsőként a Partizán csatornán vitázott, ugyanis korábban a főpolgármester többször megfutamodott kihívója elől, csak a partizános meghívást fogadta el.
Az ATV fővárosi listavezetői vitáján is egymásnak feszült a főpolgármester és Vitézy Dávid, amelyen Baranyi Krisztina (Magyar Kétfarkú Kutya Párt), Grundtner András (Mi Hazánk) és Soproni Tamás (a Momentum listájának második helyezettje) is részt vett. Az LMP jelöltje számos kérdésben, többek között a közösségi közlekedéssel, a hajléktalansággal, a forgalomcsökkentéssel és a bérlakásprogrammal kapcsolatban is hangzatos ígéreteket fogalmazott meg, amelyeket a jelenlegi főpolgármester nem volt képes hatástalanítani. A vita helyett Karácsony Gergely folytatta Vitézy támadását, kormánypártisággal vádolta, illetve álellenzéki pártnak nevezte az LMP-t.
A főpolgármester, aki önmagát vitapárti és demokratikus vezetőnek akarja beállítani, feltehetően a kudarctól való félelmében visszautasította az RTL megkeresését, hogy náluk is vegyen részt egy választási vitában.