A munkaerő-kölcsönzéssel és -közvetítéssel foglalkozó Trenkwalder csaknem hétezer munkavállaló béradatait dolgozta fel az elemzésében. A földrajzi bontás alapján megállapították, hogy míg Észak-Magyarországon, az Észak-Alföldön, illetve a Dél-Dunántúlon 1750–1900 forint között mozog az átlagórabér, addig a többi régióban már 2000 forint felett alakul ez a mutató. A Közép-Dunántúl, illetve a fővárost is magában foglaló Közép-Magyarország pedig kiemelkedik ebből a mezőnyből: az előbbi régióban már 2300 forint az órabérek átlagos nagysága, az utóbbi területeken pedig ez az érték már elérte a 2750 forintos szintet.
A közleményben idézték Hamrák Viktort, a Trenkwalder szolgáltatási igazgatóját, aki elmondta,
ez már a harmadik olyan negyedév volt, amikor a visszaeső infláció hatására újból erőteljes reálbér-növekedést tapasztalhattak a munkavállalók, ami már kompenzálhatja az elmúlt évek jelentős áremelkedési hullámainak negatív hatásait.
A Moore Hungary tanácsadó és könyvvizsgáló cég ezzel egy időben több mint hatvan nemzetközi cég magyarországi leányvállalatánál dolgozó, csaknem ötszáz középvezető béradatait vizsgálta meg. A 800 ezer és 1,2 millió forint közötti havi bruttó fizetési sávban dolgozó alkalmazottaknál a béremelkedés mértéke idén a második negyedévében átlagosan 10,7 százalék volt az előző év hasonló időszakához viszonyítva.
Hajnal Péter, a Moore Hungary ügyvezető partnere a közleményben a szellemi középvezetők körében tapasztalható 10 százalék feletti bérnövekedésről megjegyezte, hogy mindez ebben a munkavállalói körben masszív, 7 százalékos reálbér-növekedést jelent.