A héten indult útjára a kormány legújabb nemzeti konzultációja, a tizenegy kérdést tartalmazó ívek postázása megkezdődött. A Magyarország meg tudja csinálni! címmel hirdetett nemzeti konzultáció az új gazdaságpolitikáról szól, ebben kéri az állampolgárok véleményét. Orbán Viktor miniszterelnök a konzultációval kapcsolatban úgy fogalmazott, a cél, hogy a magyar gazdaság erősödjön, a családok jövedelme és a bérek emelkedjenek, a kis- és közepes vállalkozások megerősödjenek, és megfizethetőbb legyen a lakhatás.
A baloldal mindig a nemzeti konzultációt támadja, nem érdekli őket az emberek véleménye
Nem kellett sokat várni, hogy megérkezzen az első baloldali támadás a gazdasági semlegességről szóló nemzeti konzultációval szemben. A DK-s Gréczy Zsolt szerint felesleges pénzkidobás, hogy a kormány kikéri a magyar emberek véleményét. Mindez aligha meglepő, mert a múltban számtalanszor támadták a nemzeti konzultációkat. Ugyanakkor a baloldalon többször is próbálkoztak lemásolni a konzultáció ötletét, inkább kevesebb, mint több sikerrel.
A nemzeti konzultáció nagy népszerűségnek örvend a magyarok körében, rendre magas számban nyilvánítanak véleményt az állampolgárok a fontos kérdésekben. Legutóbb tavaly ősszel volt nemzeti konzultáció, amelyen több mint másfél millióan vettek részt, az eredmények alapján a magyar emberek kiálltak a hazájuk szuverenitása mellett, és elsöprő többségük mondott nemet arra, hogy az életüket alapvetően befolyásoló kérdésekben mások döntsenek helyettük.
Mindennek ellenére a hazai baloldal rendre támadja és kritikával illeti a nemzeti konzultáció intézményét. A legújabb kérdőív ellen Gyurcsány Ferenc embere, Gréczy Zsolt indított támadást, mivel a DK országgyűlési képviselője a konzultációt felesleges pénzkidobásnak és kamunak nevezte.
Ugyanakkor a múltban is számos alkalom volt rá, hogy a baloldal képviselői egyértelművé tették: nem érdekli őket a magyarok véleménye. A hazánk szuverenitásáról tavaly ősszel tartott nemzeti konzultáció során is hallatott magáról a baloldal, mivel Hadházy Ákos egy nemzeti konzultációt hirdető plakátot rongált meg, amely szerinte egy „fasiszta jellegű propagandakampány” része.
További Belföld híreink
Cseh Katalin, a Momentum azóta már elbukott európai parlamenti képviselője az EP-ben elmondott felszólalásában úgy fogalmazott: az adófizetők pénzéből finanszírozott hivatalos kormányzati kampány indult, amely személyesen „a bizottság elnökét gyalázza, és nyilvánvaló hazugságokat terjeszt az unióról”. A brüsszeli szankciókról szóló 2022-es nemzeti konzultáció kapcsán a Demokratikus Koalíció részéről többször is kinyilvánították, hogy semmi értelme nem volt az embereket megkérdezni a szankciókról.
A Momentum pedig egyenesen tűzre akarta dobni a konzultációt, mivel azt tervezték, hogy az íveket országszerte összegyűjtik, és gyújtós gyanánt eljuttatják azt a rászorulóknak.
Magát a konzultációt azonban a baloldal is előszeretettel alkalmazza, igaz, jóval kevesebb sikerrel. 2022-ben az LMP indított zöldkonzultációt, amiben szerintük valódi kérdéseket tesznek fel az embereknek, valódi problémákra próbáltak reflektálni. A Momentum sem akart lemaradni a baloldali konzultációk sorában, mivel 2020-ban, a kormánynak a koronavírus-járvány kezeléséről szóló kérdőívére reagálva saját konzultációt hirdettek.
További Belföld híreink
Korábban a Jobbik is próbálta plagizálni a nemzeti konzultáció ötletét, amikor 2016-ban elindították a „valódi nemzeti konzultáció” nevet viselő kezdeményezésüket. A közvélemény-kutatásokban rendszeresen minimális támogatottsággal bíró, ám a baloldali háttéralkuknak köszönhetően mégis stabil parlamenti jelenléttel rendelkező Párbeszéd még 2018-ban „igazi nemzeti konzultáció” néven indította el saját kampányát. Még 2022 novemberében Márki-Zay Péter is meghirdette a civil nemzeti konzultációját, így válaszolva a kormánynak a brüsszeli szankciókról szóló kérdőívére.
Ezeknek a baloldali kezdeményezéseknek az a közös vonásuk, hogy csekély érdeklődést keltettek, miközben a kormány által indított konzultációkat rendre milliós nagyságrendben szokták kitölteni a magyar emberek.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: Délmagyarország/Karnok Csaba)
További Belföld híreink
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhezMagyarországnak is komoly figyelmet kell fordítania az űrszektorra
Ferencz Orsolya szerint új programokra is szükség van.
Magyar Péter sajtóhoz fűződő viszonya sötét időket idéz
Az Ottó című műsor témája a Tisza Párt elnöke és a sajtó kapcsolata volt.
Bakondi György: Pozitív fejlemény Románia és Bulgária schengeni csatlakozása
A nemzeti, konzervatív, gyakran a Patrióta pártcsaládhoz tartozó pártok megerősödésével egyre markánsabb változás következik be a migráció megítélésében.
Változékony időjárás várható
A meteorológusok fáradékonyságra figyelmeztetnek.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
Szavaztak az olvasók: ez Magyar Péter legbotrányosabb kijelentése
Véget vetett a kormány Magyar Péter legújabb ámokfutásának
13. havi nyugdíj: „Ezt még álmukban se képzeljék el!”– Felháborodtak a nyugdíjasok, hogy Brüsszel eltöröltetné a támogatást
Bogár László: Száz év béke, vagy száz év háború vár ránk + videó
Szabó Zsófi párja karjaiban zokogott
Üvegvisszaváltás: van egy nagy probléma – nem hagyja annyiban a Mohu
A Hegyvidéken bevezetik a kommunizmust
Két perc alatt omlott össze a Barcelona a bajnokságban - videó
Átok ül Sallain a Galatában: csak rajta múlt, hogy nincs meg az első gólja
Az ügyészség megnevezte, milyen súlyos bűncselekmény miatt nyomoznak a Lakatos Márk-ügyben
Ezért adott ki körözést a TV2 sztárja ellen a rendőrség
Otthon aggódjon, asszonyom!
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhezMagyarországnak is komoly figyelmet kell fordítania az űrszektorra
Ferencz Orsolya szerint új programokra is szükség van.
Magyar Péter sajtóhoz fűződő viszonya sötét időket idéz
Az Ottó című műsor témája a Tisza Párt elnöke és a sajtó kapcsolata volt.
Bakondi György: Pozitív fejlemény Románia és Bulgária schengeni csatlakozása
A nemzeti, konzervatív, gyakran a Patrióta pártcsaládhoz tartozó pártok megerősödésével egyre markánsabb változás következik be a migráció megítélésében.
Változékony időjárás várható
A meteorológusok fáradékonyságra figyelmeztetnek.