Felkavarták a politikai állóvizet a hurrikánok az USA-ban

Kamala Harris vezeti a felméréseket, de egyre csökken az előnye.

2024. 10. 12. 10:03
Donald Trump volt amerikai elnök és republikánus elnökjelölt 2024. október 10-én beszédet mond (Fotó: AFP)
Donald Trump volt amerikai elnök és republikánus elnökjelölt 2024. október 10-én beszédet mond (Fotó: AFP)
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Akár döntő befolyása is lehet az amerikai elnökválasztásra, hogy ki hogyan kezeli a Helene és a Milton hurrikán okozta katasztrófát – mondta el Az Igazság órájában, az Alapjogokért Központ (AK) és a Hír FM közös műsorában Koskovics Zoltán, az AK geopolitikai elemzője. 

Donald Trump – ő egy szállodalánc tulajdonosa – több száz katasztrófavédelmi dolgozót helyezett el floridai szállodáiban.

 Kamala Harris is megpróbálta mutatni magát, ő azt csinálta, hogy alelnökként megpróbált kapcsolatba lépni Ron DeSantissal, Florida republikánus kormányzójával. DeSantis azonban nem volt hajlandó neki felvenni a telefont, mint mondta: Kamala Harrisnek alelnökként semmi köze a hurrikán elleni védekezéshez, Joe Bidennel már beszélt és egyeztetett, Kamala Harris őt csak zavarja.

Pogrányi Lovas Miklós, az AK vezető kutatója ismertette: országosan Kamala Harris vezeti a felméréseket, de az úgynevezett hét csatatérállamból, ahol el fog dőlni a választás, csak négyben vezet. De hiába áll négy helyen jobban az alelnök, az előnye sehol nem éri el az egy százalékot, tehát hibahatáron belüli. Plusz azt is meg lehet figyelni, hogy az olló szűkült. Ha megnézzük a néhány héttel, néhány hónappal ezelőtti adatokat, akkor nem mondanám, hogy elolvad Harris előnye, de csökken – fejtette ki a vezető kutató.

A műsorban szó volt még a woke térhódításáról, illetve a közvélemény befolyásolásáról. Pogrányi Lovas Miklós elmondta:

 tanárként azt tapasztalta, hogy tíz éve, amikor berobbant a woke, akkor a diákokat az LMBTQ-jogok érdekelték nagyon, mindenki ezt akarta kutatni, „véletlenül” mindegyiküknek ugyanaz a neomarxista terminológia jött elő a dolgozatában.

Aztán a fő téma a fake news lett, és most kezdi felváltani a szociális média káros hatása. A fő kérdés, hogy mi a cél ezzel és ki lesz az, aki a végén megmondja, hogy kire haragudjatok, ki ellen lázadjatok és miért lelkesedjetek – hangsúlyozta.

Koskovics Zoltán megjegyezte: azok a hangulatok, életérzések, amiket közvetítenek a populáris zenéken, a hollywoodi filmeken vagy még inkább a Disney-n vagy a Netflixen keresztül, azok befolyásolják – elsősorban a fiatalok – értékítéletét politikai témákban is. „A rossz hír az, hogy Hollywood, a Disney, a Netflix fullba tolta a woke-ot nyolc éven keresztül, aminek olyan pusztító hatása volt az elmékre, amelyet kezelni kell. A jó hír az, hogy megy tönkre mind a három” – mondta az Alapjogokért Központ geopolitikai elemzője.

Az Igazság órájának fenti adását itt nézhetik, hallgathatják meg: 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.