Az első ilyen szakmai nap nagy sikerrel zárult Csongrád-Csanád vármegyében, Szegeden, ahol a vármegyei rendőrök, polgárőrök, jegyzők, kormánytisztviselők, hatósági állatorvosok, civil állatvédők és ebrendészek vettek részt.
Ezek a szakmai napok térítésmentesek, és lehetőséget biztosítanak az érintettek közötti kapcsolatok erősítésére is.
A második eseményt Veszprémben tartották november 27-én, szerdán. Itt Ovádi Péter, az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos kiemelte:
négy évvel ezelőtt, a munka kezdetén világossá vált: a kormányzati fókusznak három fő területre kell irányulnia, hogy eredményes legyen az állatvédelem.
Az állatvédelem akkor lehet sikeres, ha mindenki együttműködik – tette hozzá Ovádi Péter.
– Az Országgyűlés 2021-ben egyhangúlag szavazta meg az állatvédelem büntetőjogi környezetének szigorítását, ami ritkaság a döntéshozatalban, de jól tükrözi a téma jelentőségét – jelezte a kormánybiztos.
Vetter Szilvia, a Közös Ügyünk az Állatvédelem Alapítvány kuratóriumi elnöke elmondta: az alapítvány törvény által jött létre, közfeladatokat lát el, és nem csupán az információátadás a céljuk, hanem a szakmai párbeszéd megteremtése is. Az alapítvány által szervezett állatvédelmi szakmai országjárás Szeged és Veszprém után Debrecenben folytatódik a jövő héten. Azt az ambiciózus célt tűzték maguk elé, hogy a következő hónapokban sorra kerüljön a többi vármegye is – tette hozzá.
Suszter Tamás r. ezredes, a Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság bűnügyi rendőrfőkapitány-helyettese beszédében méltatta a rendvédelmi szervek és a civil szféra együttműködését az állatvédelem terén, emlékeztetve, hogy vármegyei szinten
évente 30-40 állatkínzással kapcsolatos ügyet derítenek fel.