A nyilatkozatok arról tanúskodnak, hogy az ügyvezető két másik helyen munkára irányuló jogviszonyt létesített, ez azonban összeférhetetlen a Paksi Közlekedési Kft.-nél betöltött tisztségével. Ezt viszont fel lehetett volna oldani, ha Szabó Péter akkori polgármesternek jelzi az új munkaviszonyokat, ő ezeket engedélyezi, és ennek megfelelően módosítják Tavi Tamás munkaszerződését az önkormányzati cégnél.
Mindezeknek azonban nincs nyoma. A bizonyítékok, az engedély bemutatása érdekében nemcsak a polgármester, hanem a képviselő-testület Paksi Deák Ferenc egyesülethez tartozó, valamint fideszes tagjai is próbálták felvenni a kapcsolatot az ügyvezetővel, de nem jártak eredménnyel. Az önkormányzat így kényszerhelyzetbe került, ugyanis azt követően, hogy tudomásukra jutott az összeférhetetlenség, tizenöt napjuk van a helyzet tisztázására, különben jogszabályt sértenek.
Ez a jogvesztő határidő a testületi ülés napján járt le, így Heringes Anita szerint az egyetlen lehetőség az ügyvezető munkaviszonyának azonnali megszüntetése volt. Ezzel szemben Leber Ferenc és Benke Gábor fideszes képviselők azt szorgalmazták, hogy hagyjanak időt a döntésre, és egy ad hoc bizottság vizsgálja meg az ügyet. Ugyanis
ha munkaügyi bíróság elé kerül az eset, és nem a képviselő-testületnek adnak igazat, akkor az önkormányzatnak fizetési kötelezettsége lesz.
A testület végül nyolc igen és négy tartózkodás mellett Tavi Tamás munkaviszonyának azonnali hatályú megszüntetéséről döntött.