Ott ül köztük Molnár Dániel, aki a közvetlen munkatársa Magyar Péternek Brüsszelben. Ő az, aki egyébként szinte nem is látszódik a Fővárosi Közgyűlés munkájában. Én személy szerint nem emlékszem egyszer sem arra, hogy hallatta a hangját valamilyen kérdésben
– tette hozzá Radics, majd kiemelte, rendkívül szórakoztatónak tartja, hogy a Tisza Párt amatőr, és láthatóan döntésképtelen politikusai miatt kell most a Fővárosi Közgyűlésnek nem a napirendi pontok vitája, hanem a közgyűlés ülésének végén szavaznia.
A közgyűlés első ülésén a tiszások összevissza szavaztak. Ez azért történhetett, mert nincs egységes álláspontjuk, nem tudják értelmezni azt, hogy pontosan miről szavaznak. Éppen ezért a második üléstől kezdve, a javaslatok vitája utáni szünetben a balliberális koalíció frakciói között egy gyors egyeztetés zajlik, amelyben elmondják a Tisza Párt képviselőinek, hogy miként kell szavazniuk ahhoz, hogy lenyomják a fideszes szavazatokat és javaslatokat
– tette hozzá Radics, aki szerint a közgyűlés döntéseiből egyértelművé vált, hogy a baloldali frakciók, így a Tisza is, nem a budapestiek mellett állnak, hanem egy Fidesz-ellenes koalíciót hoztak létre.
Ez a szövetség Radics szerint jól felfedezhető volt az aluljárók éjszakai lezárásáról szóló javaslat vitája során is. A fideszes képviselő által benyújtott, rendpárti javaslat szerint ugyanis meg kell oldani azt a köztisztasági és közbiztonsági problémát, amellyel minden budapesti szembesül, amikor lemegy egy aluljáróba.
A legtöbb aluljárót a tisztaság teljes hiánya, illetve a hajléktalanok és különböző addikciókkal küzdő személyek folyamatos jelenléte jellemez. A szándékom az volt, hogy jelöljük meg a célt, ami a köztisztaság és a közbiztonság helyreállítása az aluljárókban. Erre egy megoldás lehet az, hogy éjszakára lezárjuk az aluljárókat és növeljük a szociális munkások létszámát, növeljük a Fővárosi Rendészeti Igazgatóság felügyelő munkatársainak a létszámát, és kidolgozunk egy cselekvési tervet 2025 májusáig
– emelte ki a képviselő. Radics lapunknak elárulta, a vita során a tiszások olyan kérdésekkel bombázták őt, amelyekből egyértelműen kiderült, hogy még a javaslatot sem olvasták el.
Hasonló helyzet állt elő a főváros drogpárti stratégiájának visszavonásáról, és új drogellenes stratégia kialakításáról szóló vitán is.
A teljes fővárosi baloldal, a Tiszával az élen, a védelmükbe vették azt az ultraliberális drogstratégiát, ami igazából nem megoldani, hanem menedzselni akarja a budapesti droghelyzetet. Az az abszurd az egészben, hogy a stratégia nem megnehezíti, hanem megkönnyíti a fővárosi drogkereskedelmet és vele együtt a fogyasztók életét is
– mondta el Radics Béla, majd kiemelte, mindez azért is problémás, mert a fiatalok körében egyre inkább terjed a szerhasználat.