A Tisza Párt elnöke követi a baloldali hagyományokat, nem csupán verbális agressziót alkalmaz, a fizikai erőszaktól sem riad vissza. Ennek a durva stílusnak az egyik ékes példáját mutatta be Magyar Péter kedden, amikor egy pécsi gyermekotthon előtt folytatta országjáró körútját, ahol Menczer Tamás, a Fidesz–KDNP kommunikációs igazgatója és Fülöp Attila, a Belügyminisztérium államtitkára várta. Heves szóváltásba keveredtek, de a Tisza Párt elnöke nem volt képes megállni a verbális agresszió szintjén, durvább eszközökhöz nyúlt – derül ki Menczer Tamás videójából.
A vita egy pontján Magyar agresszív stílusban felszólította a kommunikációs igazgatót, hogy „takarodjon” a helyszínről, de nem állt meg a szavaknál, arrébb is lökte Menczer Tamást.
Az agresszív viselkedés, a politikai ellenfél megfélemlítésének kísérlete az elmúlt években többször is tapasztalható volt az ellenzéki oldalon.
Soha nem látott botrány a parlamentben
Emlékezetes, hogy a rendszerváltás óta példátlan erőszakot alkalmazott a baloldal az Országgyűlésben 2018. december 12-én. Az MSZP, a DK és a Párbeszéd képviselői elfoglalták az elnöki pulpitushoz vezető lépcsőt, hogy így akadályozzák meg az ülés megnyitását és a munka törvénykönyvének módosítását. Fél évvel a súlyos választási vereségük után az ellenzéki politikusok agresszióval akarták ellensúlyozni a társadalmi elutasítottságukat. Miután Kövér László hiába kérte az elnöki emelvényt és a szónoki pulpitust elálló ellenzéki képviselőket, hogy a rendzavarást hagyják abba, garantálják az Országgyűlés alkotmányos működését, a házelnök végül a saját helyéről nyitotta meg az ülést, amelynek levezetésével Latorcai Jánost bízta meg. Az Országgyűlés alelnöke ezt szintén a helyéről volt kénytelen megtenni, mivel ő sem jutott fel a pulpitusra.
Közben az ellenzéki képviselők szirénáztak, fütyültek, lármáztak. Az LMP-sek papírokat szórtak a karzatról. Az ellenzék később hangosan kifütyülte Áder János köztársasági elnököt is.
Az Országházon kívül is folytatták a rendzavarást, a Jobbik hídfoglalásos vonulásba kezdett, számos, Soros Györgyhöz köthető csoport pedig a Kossuth téri tüntetésre mozgósított az internetes oldalakon. Kora este a tüntetők a Lendvay utcai Fidesz-székházhoz vonultak, ahol áttörtek a rendőrökön, és páran elkezdtek felmászni az épületre.
Füstgránátot dobtak a rendőrökre
Az utcán is elszabadultak az indulatok, a munka törvénykönyvének módosítása ellen eredetileg békésnek hirdetett tiltakozás gyorsan erőszakos megmozdulásba fordult a Parlament előtt. Az Országházat védő rendvédelmi erők felé folyamatosan repültek az üvegek, petárdák és füstbombák. Nem kímélték az ország karácsonyfáját sem, és a rászoruló gyerekeknek adományozott szánkókat is összetörték.
Az erőszakos tüntetők között volt a Momentum akkori elnöke, Fekete-Győr András is, aki az ATV élő adásában ismerte el, hogy egy füstgránátot dobott a rendőrök közé. Viselkedését akkor azzal magyarázta, hogy a füstgránát szerinte esztétikus. „Nagyon szép nagy füstöt kreál, ez pedig az embereket nyilván még inkább lázba hozza, és ad egy hangulatot az egésznek” – mondta cinikusan a politikus, aki élő adásban lázította az embereket, hogy kövessék a példáját. Ugyancsak füstgránáttal dobálózott Fekete-Győr párttársa, Szarvas-Koppány Bendegúz.
Azóta mindkét politikust jogerősen elítélte a Fővárosi Ítélőtábla. Hivatalos személy elleni erőszak miatt felfüggesztett börtönbüntetéssel sújtották Fekete-Győr Andrást és Szarvas-Koppány Bendegúzt is.
Rendőrökkel dulakodott a szocialista alelnök
Néhány nappal a botrányos parlamenti ülés, illetve az erőszakos baloldali tüntetés előtt Komjáthi Imre okozott botrányt. Az MSZP akkori alelnöke berohant volna lezárt Kossuth térre, de a rendőrök megakadályozták az akciót. A politikust az MSZP közleménye szerint a rendőrök leteperték, majd a dulakodás közben szerzett térdsérülése miatt kórházba kellett szállítani.
A videón azonban az látszik, hogy Komjáthi Imre szalad a rendőrök felé egy MSZP-s zászlóval és „segítsetek” kiáltással próbálja bevonni a tüntetőket, akik közül valaki eközben „k…rva országnak” nevezi Magyarországot.
Az is látható a képsorokon, hogy a rendőrök csupán elállták az utat, miközben Komjáthi és néhány társa háttal igyekeztek áthatolni a rendőrsorfalon, sikertelenül, de egyéb intézkedés nem történt. A rendőrség maga is cáfolta, hogy intézkedtek volna Komjáthival szemben, mint írták: „2018. december 8-án a Budapest V., Kossuth térre demonstráció nem volt bejelentve, így senkinek nem volt mit visszafoglalnia. Komjáthi Imre a Budapest V., Alkotmány utcában azt követően sérült meg, miután a rendezvény szervezője befejezettnek nyilvánította a megmozdulást. Komjáthi Imrét nem rendőrök teperték földre, vele szemben rendőri intézkedés nem történt.”