A Budapesti Módszertani Szociális Központ és Intézményei (BMSZKI) Gyáli úti telepén jelenleg is csaknem kilencven Ukrajnából származó roma menekült él rémes körülmények között. A Magyar Nemzetnek nyilatkozott nemrég az otthon egykori munkatársa, aki elmondása szerint rengeteg hiányosságot tapasztalt az intézményben. Ezeket próbálta jelezni a vezetőknek formális és informális úton egyaránt, de minden alkalommal süket fülekre talált.
Lapunk az ügyben kérdéseket intézett a DK, a Párbeszéd, a Tisza Párt, a Kutyapárt fővárosi közgyűlési frakcióihoz, illetve a Podmaniczky-mozgalomhoz. A téma viszont láthatóan sem a hajléktalanokat a legutóbbi közgyűlésen vehemensen védelmező Kutyapártot, sem pedig az utóbbi időszakban a szociális ellátórendszert vizsgáló Tisza Pártot nem érdekelte.
Berendelték az igazgatót
A Gyáli úti szálláson lévő állapotokkal kapcsolatban azonban történt előrelépés is, ugyanis tegnap Szilágyi Anna, a Podmaniczky-mozgalom képviselője levelet írt Kiss Ambrusnak, a Főpolgármesteri Hivatal főigazgatójának és Keszthelyi Dorottya képviselőnek, az emberi erőforrások bizottsága elnökének.
A bizottság alelnökeként kezdeményeztem, hogy az emberi erőforrások bizottsága a soron következő, tervezetten december közepén tartandó ülésén vegye napirendre a cikkben foglaltak tárgyalását, és hívja meg a bizottsági ülésre a BMSZKI igazgatóját, illetve a szóban forgó Gyáli úti telephely vezetőit, hogy a bizottság tagjai feltehessék számukra kérdéseiket a telephelyen uralkodó állapotok, a menekültek számára biztosított szolgáltatások és általában a visszaélések, panaszok kivizsgálásának protokollja, rendje kapcsán
– írta a képviselő. Közölte: komolyan kell venni a rendszer esetleges visszásságairól érkező jelzéseket, és tényadatok alapján ki kell vizsgálni őket, pontosan azért, hogy az intézménybe és az ott dolgozók munkájába vetett közbizalom végső soron ne sérüljön.