A „Weber-csicska Brüsszel Péter és hasonlók” elleni harc része a nemzeti konzultáció

Magyarország sorsáról, valamint a legfontosabb kérdésekről és ügyekről csak mi dönthetünk – jelentette ki a Fidesz–KDNP kommunikációs igazgatója a nemzeti konzultációval és a kormány új gazdaságpolitikai terveivel kapcsolatos országjáráson szerdán Kecskeméten.

2024. 12. 04. 21:38
Forrás: MTI
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Két út áll a magyar emberek előtt: a brüsszeli út gazdasági csődöt jelent a családoknak és az országnak egyaránt, mert „minden brüsszeli javaslat pénzt vesz el a magyaroktól” – közölte Menczer Tamás a lakossági fórumot megelőző sajtótájékoztatón.

Ezzel szemben 

a magyar kormánynak van egy semlegességen alapuló gazdaságpolitikája, egy 21 pontos akcióterve és olyan világos céljai vannak, amelyeket, ha az emberek támogatnak, „egyetértési pontokat” alakíthatnak ki egyebek mellett a megfizethető lakhatás, a kis- és középvállalkozások támogatása, a 13. havi nyugdíj megvédése és állandósítása, a bérek emelése, a fiatalok támogatása vagy a családi adókedvezmény megduplázása témákban

 – közölte.

A politikus szerint azonban „Brüsszelben nagy harc van, ott más utat szánnak nekünk”, ezért a magyar érdekeket meg kell védeni, ehhez pedig az kell, hogy a magyar emberek vegyenek részt a nemzeti konzultációban, mert akkor „a 2025-ös év egy fantasztikus év lehet” – tette hozzá.

Kifejtette: ha a magyarok azt akarják, hogy ezek a célok megvalósuljanak, fejezzék ki támogatásukat, ellenkező esetben ugyanis Brüsszel elképzelései valósulnak meg.

Menczer Tamás arra kérte a magyar embereket, ha nem akarják, hogy a rossz brüsszeli tervek valósuljanak meg, illetve, hogy ezeket „Brüsszel magyarországi leágazásai, a Weber-csicska Brüsszel Péter és hasonlók megvalósítsák”, akkor vegyenek részt a nemzeti konzultációban, támogassák a kormányt és a kormánypártokat.

Lapunk már beszámolt róla, ahogy az eddigi nemzeti konzultációk során megszokhattuk, Orbán Viktor, Magyarország kormányfője már bemutatta a nyomdából frissen érkezett konzultációs ívet, de részleteiben már lapunk is ismertette, hogy mik a nemzeti konzultáció kérdései.

  1. Az első kérdésként felvetik, hogy csatlakozzunk-e a kereskedelmi háborúhoz, avagy próbáljunk meg gazdaságilag semlegesek maradni.
  2. A második kérdés valójában a gazdasági szuverenitásunkról szól: akarjuk-e, hogy a magyar gazdaságpolitika kialakításakor a nyugati mintákat és az Európai Uniót követve cselekedjen a kormány, vagy pedig Magyarországnak a saját útját kell járnia.
  3. A harmadik témakörben arról kell dönteniük a konzultációt kitöltőknek, hogy támogassa-e a kormány minden eszközzel a hazai kis- és közepes vállalkozásokat a multinacionális cégekkel szemben is, akik ki szeretnék szorítani a piacról a helyi vállalkozásokat.
  4. A negyedik kérdés összefügg az előzővel, itt arról dönthetünk, megbüntesse-e a kormány az erejükkel visszaélő multikat, vagy pedig fogadja el a brüsszeli szabályokat és ne lépjen fel ezekkel a cégekkel szemben.
  5. Az ötödik kérdésben arra keresi a választ a kormány, hogy szükségesnek látják-e a magyarok a béremelési programot, vagy pedig bízzák a gazdasági szereplőkre a béreket.
  6. A nemzeti konzultáció hatodik kérdésében arról dönthetünk, hogy szükség van-e a fiatalokat támogató munkáshitelre, vagy elegendőek az eddigi támogatások.
  7. A hetedik témakör valójában több kérdést is magában foglal. Mindkettő lényege, hogy a munkáltatók hogyan járulhassanak hozzá dolgozóik lakhatásának támogatásához. Egyrészt támogathassák-e adókedvezményesen az alkalmazottaik lakbérét, másrészt pedig hogy a dolgozóknak juttatott Szép-kártya felhasználható legyen-e lakásfelújításra is.
  8. A nyolcadik téma szintén a lakhatással foglalkozik, kiemelten a fiatalokat célozva. Itt is két dologban dönthetünk. Egyrészt, egyetértünk-e azzal, hogy több kollégiumi férőhelyet, új kollégiumokat építsen a kormány, másrészt pedig abban is kifejthetjük a véleményünket, hogy a lakást vásárló fiataloknak kell-e kedvezményes, ötszázalékos hitelt nyújtani.
  9. A kilencedik kérdés a 13. havi nyugdíjjal kapcsolatos, hogy tartson-e ki a kormány a brüsszeli akarattal szemben és ezáltal védje-e meg az idős honfitársaink anyagi biztonságát.
  10. A nemzeti konzultáció tizedik kérdése arra irányul, hogy helyesnek tartják-e a magyar emberek azt az elképzelést, miszerint jövő évtől megduplázná a kormány a gyerekek után járó családi adókedvezményt, vagy pedig azt szeretné a többség, ha hazánkban is inkább a migrációt kellene támogatni ehelyett.
  11. A nemzeti konzultáció utolsó kérdésében véleményt nyilváníthatunk arról, hogy egyetértünk-e a kormány álláspontjával, avagy el kellene fogadnunk a brüsszeli migrációs politikát.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.