Orbán Viktor: Csak az az ország lehet sikeres, amely megőrzi nemzeti karakterét

Öt éve még csak hét volt, mostanra viszont tizenkét magyar egyetem van a világ legjobbjai között – mutatott rá Orbán Viktor az Állatorvostudományi Egyetem megújult épületének átadásán. A miniszterelnök reményei szerint 2025-ben a gazdaság újra növekedési pályára áll és megtermelik az egyetem további fejlesztésének forrásait.

2024. 12. 10. 15:21
ORBÁN Viktor

Felavatták az Állatorvostudományi Egyetem István utcai felújított pavilonépületeit

MTI/Koszticsák Szilárd
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– A monda szerint a csodaszarvas vezetett el minket a Kárpát-medencébe. Gyermekkorom meséi arra tanítottak, hogy őrizzük és gyógyítsuk az állatokat. Az életben maradásunk múlt azon, hogy mennyire ismerjük az állatokat – mondta Orbán Viktor az Állatorvostudományi Egyetem megújult épületének átadóján.

A miniszterelnök méltatta, hogy a magyar állattudomány ma is világhírű, az egyetem a bizonyítéka, hogy milyen messzire juthatunk, ha ezeréves örökségünket megtanuljuk világszinten művelni. Szerinte joggal lehet rá büszke minden magyar ember, hogy az egyetem a világ 150 legjobbja között van, de a magyarok célja, hogy az egyetemek a világ legjobbjai közé kerüljenek.

Öt éve még csak hét volt, mostanra viszont tizenkét magyar egyetem van a világ legjobbjainak az öt százalékában

– mutatott rá a kormányfő, majd emlékeztetett: nem engednek annak, hogy Brüsszel a szuverenitásunk védelme miatt a hallgatókon verje el a port, ezért hozták létre a Pannónia-programot.

Mostantól olyan háttér áll rendelkezésre, ami lehetővé teszi, hogy az itt tanuló oktatók és kutatók átlagon felül teljesítsenek a kutatási eredmények, a nemzetközi publikációk és a szabadalmak kifejlesztése terén is

– tette hozzá.

Leszögezte, hogy lezárult a liberális világrend, majd utalt rá, hogy a jövőben azok az országok lehetnek sikeresek, amelyek nemzeti karakterrel rendelkeznek. Kitért rá, hogy hazánk kapcsolódni akar a világ összes gazdasági központjához, aminek a magyar egyetemek lesznek a nagy nyertesei. 

Magyarország arra készül, hogy hazánk szerepét a nemzetközi térben is új alapokra helyezze. Nem a mások által kijelölt utat akarjuk követni, hanem saját történelmünkből, saját gazdaságszerkezetünkből és a saját kultúránkból származó előnyeinket akarjuk kihasználni

– tette hozzá a miniszterelnök, akinek reményei szerint 2025-ben lezárják a háborút, a magyar gazdaságot növekedési pályára állítják és megtermelik az egyetem további fejlesztésének a forrásait.

Sikeres a modellváltás

Sótonyi Péter, az egyetem rektora a megnyitó ünnepségen tartott beszédében elmondta, hogy 7,3 milliárd forintért újultak meg az épületek, amelyeket eredetileg 1880-ban adtak át. A felújítás úgy zajlott, hogy közben az oktatás nem szakadt meg.

Fontos, hogy jó irányban tartsuk az állatvédelmet, amit a civil szervezetek rossz útra terelnének

– jegyezte meg a rektor.

Felidézte: a képzés 1787-ben indult el, több átalakulás után pedig 2016. július 1-jén lett ismét önálló az Állatorvostudományi Egyetem. A rektor jelezte, hogy a sokak által szidott modellváltás az egyetemen sikertörténet, mivel növekedett a hallgatók száma az utóbbi években. Szégyenteljesnek nevezte, hogy az egyetem nem vehet részt a Horizont és az Erasmus-programokban.

Borítókép: Orbán Viktor miniszterelnök (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.