Hitet tett a befogadás politikája mellett Magyar Péter embere + videó

A Tisza Párt EP-képviselője szerint mindenkit be kellene fogadni.

2024. 12. 19. 13:33
A Tisza Párt vezetője, Magyar Péter (B) és Manfred Weber, az Európai Néppárt (EPP) elnöke (Fotó: AFP)

A Tisza Párt vezetője, Magyar Péter (B) és Manfred Weber, az Európai Néppárt (EPP) elnöke (Fotó: AFP)
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Dávid Dóra, a Tisza Párt európai parlamenti képviselője még jelöltként egy májusi interjúban beszélt Soros György álmáról, a nyílt társadalom egyik sokat hangoztatott mantrájáról. A képviselő szerint Magyarországon a hozzáálláson kell változtatni, hogy mindenkit befogadjunk.

Szerinted hogyan lehet elérni azt, hogy Magyarországon is egy ilyen multikulturális környezetben, hatékonyan tudjunk együtt dolgozni, együtt gondolkodni másokkal?

– tette fel a kérdést az interjúban Dávid Dórának a riporter. Az időközben EP-képviselővé avanzsált politikus szerint

a hozzáálláson kell változtatni, hogy ne rekesszünk ki senkit, fogadjunk be mindenkit.

Ezzel a kijelentésével Dávid Dóra egyértelműen hitet tett a néppárt migrációpárti álláspontja mellett. A migrációs paktum végrehajtása mellett egyébként Magyar Péter brüsszeli főnöke is elkötelezte magát. A Manfred Weber vezette Európai Néppárt (EPP) néhány hete írásos paktumot is kötött a baloldali frakciókkal, amelyben kölcsönösen elkötelezték magukat a migránspaktum végrehajtása és a háború folytatása mellett. A Tisza Párt azt is elismerte, hogy ők mindenben követik Manfred Weberék iránymutatását.

Tarr Zoltán, Magyar Péter brüsszeli jobbkeze a Republikon Intézetnek adott egy podcastinterjút, amelyben arról beszélt: „nagyon nem minden kérdést illetően van határozott saját kidolgozott álláspontom, minthogy egyébként a belpolitikát illetően sem, és ez nem titok”, majd kifejtette:

ezért sok szempontból valóban a néppárti álláspontra támaszkodunk, ami egyfajta kötelezettség is.

Emlékezetes, Magyra Péter korábban egy hangfelvételen Soros-ügynöknek is nevezte az egyik munkatársát.

A Magyar Péterről nyilvánosságra került felvétel kapcsán a Magyar Nemzet brüsszeli tudósítója megkereste a párt képviselőit, hogy reagáljanak a sértésekre és a megalázó megjegyzésekre. A Tisza Párt képviselői először nem kommentálták a hírt, majd többen is a pártvezérük által megírt közleményt mondták vissza, hogy a felvétel illegálisan megszerzett, összevágott és manipulált.

A reakcióikból kiderült, hogy a baloldali párt képviselői nyolc-tízmillió forintért még azt is elviselik, hogy Magyar Péter agyhalottnak és Soros-ügynöknek titulálja őket.

Magyar Péter és pártja mindeközben napról napra bizonyítja, hogy készek Brüsszel megrendeléseit teljesíteni, és boldogan lemondanának a nemzeti szuverenitásról, befogadnák a migránsokat és beállni a háborúpártiak sorába.

Ezt támasztotta alá Magyar Péter októberi kijelentése is. Magyar Péter akkor ugyanis egy egészen megdöbbentő kijelentést tett Magyarország szuverenitásáról, nemzeti önrendelkezéséről. A Tisza Párt elnöke hazánk uniós ügyészséghez való esetleges csatlakozásáról beszélt, a videóra is rögzített eszmefuttatásban így fogalmazott:

Valóban, egy pici részéről a nemzeti szuverenitásnak le kell mondania annak a tagállamnak, amelyik […] csatlakozni akar […] az Európai Ügyészséghez. De ennek a szuverenitásnak jóval nagyobb részéről mondtunk mi le, amikor csatlakoztunk az Európai Unióhoz, vagy amikor beléptünk a schengeni övezetbe és tulajdonképpen rengeteg jogalkotásnál még mondunk le egy pici részéről a szuverenitásnak.

A videón jól látható, hogy a Tisza Párt elnöke még a kezével is próbálja megmutatni, mekkora részt adna át a nemzeti önrendelkezésből Brüsszelnek. Magyar Péter érvelését nehéz másképpen értelmezni, mint hogy a jogász végzettségű politikus a hazai alkotmányos rendszert is félreértelmezi, hogy megindokolja a brüsszeli elvárások teljesítését.

Magyarország alaptörvénye ugyanis egészen egyértelműen fogalmaz a kérdésben: az uniós csatlakozással hazánk nem mondott le a szuverenitásáról. Arról van szó, hogy bizonyos, előre meghatározott hatásköröket Magyarország a többi tagországgal együtt, az uniós intézmények útján gyakorol. Ha úgy tetszik, bizonyos hatásköröket, mint minden uniós állam, Magyarország is átadott az EU-nak, de eközben a szuverenitás, az önrendelkezés nem sérült.

Borítókép: Magyar Péter és Manfred Weber (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.