Megtalálták a világ legrégibb sörét

Kínai kutatók tízezer éves maradványokra bukkantak.

2024. 12. 12. 18:52
Forrás: pexels
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Zhejiang tartományban, Kína keleti részén tízezer éves cserépedényeket és környező talajmintákat vizsgáltak kutatók, amikor rábukkantak az emberiség egyik legkorábbi alkoholkészítési példájára. Az edényekben és a földben talált növényi és gombamaradványok azt jelzik, hogy az ókori emberek már fejlett technikákat alkalmaztak az erjesztésre.

A Monascus penészgombák és élesztők jelenléte különösen figyelemre méltó, mivel ezeket a mai napig használják a hagyományos kínai sörfőzésben.

Az edényeket többféle célra használták: erjesztésre, tárolásra, főzésre és tálalásra. A rizsből készült sör valószínűleg nemcsak az étrend része volt, hanem jelentős társadalmi és kulturális szereppel is bírt. A kutatók szerint ünnepségek, rituálék és közösségi események fontos eleme lehetett, erősítve a társadalmi kapcsolatokat és kifejezve az adott kor kultúráját.

Az eredmények alátámasztják, hogy már a neolitikumban is ismerték és értékelték az erjesztett italokat, amelyek egyaránt szolgálták a mindennapokat és a különleges eseményeket – írja a Metropol.

Borítókép: Illusztráció (Forrás: Pexels)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.