„Hozzáférési fordulat” történt a magyar felsőoktatásban – jelentette ki Hankó Balázs a Dunaújvárosi Egyetem teljesen megújult főépületének ünnepélyes átadóján.
A kulturális és innovációs miniszter jelezte:
a magyar egyetemek egyre versenyképesebbek, és egyre több fiatal tanul az intézményekben,
az elmúlt tíz évben sohasem volt annyi hallgató az egyetemeken, mint ma, amikor 328 ezren tanulnak a magyar felsőoktatásban. Az elmúlt két évben száz-százezer fiatalt vettek fel, és a vidéki felsőoktatási intézmények egyre erőteljesebbé váltak – tette hozzá.
A magyar egyetemek küldetése, hogy „megmutassák a fiataloknak, hol lesz majd a helyük a világban”
– hangsúlyozta a miniszter. Hozzátette: büszkeség, hogy a magyar intézmények egyre előrébb jutnak a nemzetközi rangsorokban, amiben szerepe van a térségi kiválóságoknak, amilyen a Dunaújvárosi Egyetem is, amely egy modellváltó egyetem.
A Dunaújvárosi Egyetemen az elmúlt két évben megduplázódott a hallgatók száma: a korábbi 1600 után ma már 3302-en tanulnak az intézményben és a felvételt nyert diákok kétharmada műszaki és informatikai vonalon tanul, erősítve a térség gazdaságát – jegyezte meg Hankó Balázs. Hozzátette: az 5,7 milliárd forintba kerülő felújítás 480 diák számára teremtett jobb, korszerűbb körülményeket.
Süli János, a Dunaújvárosi Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke elmondta, hogy a céljaik között szerepel a további elhanyagolt épületek felújítása, acélipari tudásközpont létrehozása, valamint modern sportcsarnok építése a várossal együttműködésben.
Molnár Krisztián, a Fejér Vármegyei Közgyűlés fideszes elnöke úgy vélte, tudásalapú jövőt építeni csak az oktatáson keresztül lehetséges, amit Fejérben az oktatási intézmények – élükön a Dunaújvárosi Egyetemmel – egyre inkább megvalósítanak.
Mészáros Lajos, a térség országgyűlési képviselője elmondta, hogy a jelentős állami támogatás és az alapítvány csaknem egymilliárd forintos önerejéből megvalósított beruházás keretében az épület teljes energetikai, informatikai és irányítási rendszere is megújult.