A Soros György hálózatához tartozó Transparency International és magyarországi fiókszervezete ismét nyilvánosságra hozta korrupciós indexét. Érdekes, hogy miközben a Transparency International, mint a vállalati és politikai korrupció mértékét vizsgáló szervezet Korrupció Érzékelési Indexe (CPI) 2006-ban Magyarországot a közép-európai régió volt szocialista országainak többségéhez képest kevésbé korruptként érzékeltnek jelezte, addig a 2010-es politikai hatalomváltást követően szinte egyből, látványosan romlani kezdett az ország CPI-értéke a Transparency International felmérései szerint – írja a Tűzfalcsoport a közösségi oldalán.
Az is szembetűnő, hogy az amerikai adófizetői pénzekből működő, a tengerentúli mélyállam „softpower” eszköztárába tartozó Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Ügynöksége (USAID) is rendszeresen – több tízezer dollár nagyságrendben – támogatta a „korrupció kutatására” szakosodott NGO-t.
A USAID a Transparency Internationallel együttműködve 2021-ben egy online fórumot szervezett Magyarországon, ahol Samantha Power, a USAID adminisztrátora beszélgetést folytatott a civil társadalom aktivistáival, kormányzati szereplőkkel és oknyomozó újságíróval is, „akik a korrupció elleni globális küzdelem frontvonalában állnak”.
A bosznia-hercegovinai Transparency International és a USAID E-Government projektje a közigazgatás átalakítását szolgáló új digitális megoldások bemutatóját szervezte meg 2023 júniusában. A mára már archivált weboldaluk szerint a USAID Bosznia-Hercegovinában hozzájárult az Egyesült Államok kormányzati célkitűzéseinek megvalósításához azáltal, hogy segíti Bosznia-Hercegovinát a harmonizált gazdaság, a „hatékony és átlátható kormányzati intézmények, az erős civil társadalom, valamint a soknemzetiségű, toleráns társadalom felé való haladásban”.
A USAID 2022-ben újra megjelent a Közép-Európa Programban. Az új program részeként azonnal támogatásáról biztosított több magyar civil szervezetet, köztük a Magyar Helsinki Bizottságot és az Amnesty International Magyarországot is.
Mint ismeretes, a magyarországi Transparency Internationalt jelentős részben Soros György intézményei és az Európai Bizottság is finanszírozzák, a szervezet hazánkat lejárató korrupciós megállapításait pedig felhasználják a Magyarországot elítélő brüsszeli jelentésekben – áll a Szuverenitásvédelmi Hivatal vonatkozó beszámolójában.
Az ismét elővett lejáratási kísérletre Bohár Dániel is reagált a közösségi oldalán. Jelezte: a HVG megírta, amit a Transparancy International kikutatott, de még a globalisták fizettek.
„Magyarország az EU legkorruptabb országa.” – írtja a Transparency International eredményét Bohár Dániel, majd jelezte:
És ezt minden évben eljátsszák.
De nem csak Magyarország esett vissza a Transparency International listáján a szuverenista kormányzata miatt.
Tavaly Szlovákia 12 helyet csúszott vissza – jelezte az Újszó. Északi szomszédunk 12 helyet csúszott lefele a listán a 47. helyről az 59-re esett vissza.