Lejáratókampányba kezdett a baloldali sajtó az NKE ellen

Hazudott a baloldali sajtó, amikor arról írt, hogy a Nemzeti Közszolgálati Egyetem szórólapokon próbált lejáratni más egyetemeket – mondta lapunknak Veszelszki Ágnes, az NKE Nemeskürty István Tanárképző Karának dékánja. A kar vezetője azt az alaptalan vádaskodást is cáfolta, hogy az NITK jövőbeli oktatói nem eléggé képzett szakemberek, illetve hogy az NKE máshonnan csábítana el oktatókat. Úgy tűnik, hogy a néhány nappal a felsőoktatási felvételik jelentkezési határideje elé időzített baloldali lejáratókampány nélkülöz bármiféle bizonyítékot.

2025. 02. 06. 5:17
ludovika_CZ_6458
Fotó: Kurucz Árpád Forrás: 20230513_Ludovika_fesztival_CZ_MN/www.arpadkurucz.com
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Az elméleti és a gyakorlati elem ideális egyensúlya teszi az NKE képzését a leghatékonyabbá, ezért vonunk be a szakmájukban elismert, azt régóta sikeresen végző, gyakorlati tanárokat és pedagógusokat a képzésünkbe – mondta lapunknak Veszelszki Ágnes, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Nemeskürty István Tanárképző Karának (NKE NITK) dékánja, akit a baloldali sajtóban megjelent, éppen az egyetemi felvételik előtti időszakra időzített, NITK-val kapcsolatos vádaskodásról és spekulációkról kérdeztünk. A kar vezetője kijelentette:

az NITK-n dolgozó szakemberek elsődlegesen a a pedagógusi pálya megismeréséért, pél­dául az osztálytermi és azon túli oktató-nevelő munka feladatainak gyakorlati elsajátításáért, a diákokkal, szülőkkel folytatott kommunikáció megtanulásáért és az oktatásmódszertanért lesznek felelősek.

Gyakorlatorientált képzéseik ezáltal készítik fel a választott hivatásukra a jövő pedagógusait, hogy az oktatási-nevelési intézményekben szerzett magabiztossággal, megfelelő elméleti megalapozottsággal taníthassák a rájuk bízott fiatalokat.

 

Elismert és tapasztalt oktatók

Veszelszki Ágnes kiemelte: az NITK-n nyolc új tanszék alakult a szakterületükön elismert oktatókból és kutatókból, a szakfejlesztésben pedig közel száz oktató-kutató munkatársuk dolgozik. Köztük

az egyetemi tanárok, docensek és adjunktusok mellett megtalálhatók olyan közszolgálati oktatók is, akik többségének sokéves gyakorlati tapasztalata, valamint doktori fokozata van.

Az egyik baloldali lap cikkében említett közszolgálati egyetemi docens és közszolgálati egyetemi tanár címek nem újonnan születtek. Ezek létrehozását a jogalkotó 2022-ben tette lehetővé, és az NKE foglalkoztatási szabályzatában mindkét oktatói kategória több mint két éve, 2023 januárjától szerepel.
A dékán rámutatott: az NITK a képzéseken együttműködik az NKE négy másik karával is. Erre jó példa a Víztudományi Kar, ahol olyan elismert biológus, kémikus oktató-kutatók is tanítani fogják a hallgatókat az NITK természettudományi képzésein, akiknek tudományos fokozatuk van. A szakok szeptemberben indulnak, a jelenlegi kiváló szakembereken túl is dinamikusan bővül a kar oktatói állománya.

 

Nincsenek trükkök, az oktatók maguk jelentkeznek

A baloldali sajtóban arról is spekuláltak, hogy az NKE más egyetemek tanárait akarja különféle trükkökkel magához csábítani, kivéreztetve ezzel a régebb óta működő pedagógusképző karokat. Veszelszki Ágnes erre úgy rea­gált: most még fogadnak olyan kollégákat, akik fontosnak tartják a jövő tanárgenerációinak gyakorlatorientált, új típusú képzését. Ebben a folyamatban a tanárképzés megújításán és a felsőoktatási innováció kommunikálásán kívül semmilyen „trükköt” nem alkalmaznak.

A kollégáink döntő többsége maga jelentkezett nálunk, hogy szívesen dolgoznának velünk együtt ezen a küldetésen az NITK-n. A kar oktatói kiváló szakemberek, akiknek az eddigi munkája is igazolja, hogy a hallgatóinknak kimagasló minőségű képzést fogunk nyújtani

– fogalmazott.

 

Nem osztogattak szórólapok, nem járatnak le senkit

A dékán arra is kitért, hogy megdöbbentek a baloldali Válasz online állításán, miszerint az ELTE nyílt napjára érkezőknek az egyetem bejáratánál NKE-t népszerűsítő szórólapokat osztottak, mondván, hogy az ELTE-re már nem érdemes a középiskolásoknak jelentkezni. A bizonyíték nélküli, valótlan állítás törlésére ígéretet kaptak.

Nem folytattunk és folytatunk kampányt egy intézmény ellen sem, és nem teszünk olyan lépéseket, amelyek más intézményeket tüntetnének fel rossz színben. A szóban forgó cikk sem tudott erre bizonyítékot felmutatni, alátámasztás nélkül jelenítette meg ezt az állítást.

A kommunikációs üzeneteink kizárólag a képzéseinket, a bennük rejlő előnyöket és lehetőségeket mutatják be azoknak a fiataloknak, akik Magyarország és a társadalom szolgálatát tekintik hivatásuknak – szögezte le Veszelszki Ágnes.

Borítókép: A Nemzeti Közszolgálati Egyetem megalapítása óta a baloldal célkeresztjében van (Fotó: Kurucz Árpád)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.