Az Európai Unió háborús félelemkeltéssel igyekszik elterelni a figyelmet a valódi problémákról

A Szuverenitásvédelmi Kutatóintézet igazgatója szerint önmagában tragédia, hogy itt tart az Európai Unió.

2025. 03. 29. 5:55
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke Fotó: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Párizsban a hajlandók szövetsége hitet tett amellett, hogy akár európai NATO-katonák is bevonuljanak Ukrajna területére, és továbbra is fegyverrel, lőszerrel támogatják Ukrajnát annak ellenére, hogy mindeközben az Egyesült Államok igyekszik tűzszünetet, majd béketárgyalásokat kicsikarni a háborúzó felekből – mondta el lapunknak Horváth József. A biztonságpolitikai szakértő kiemelte, önmagában tragédia, hogy jelenleg itt tart az Európai Unió.

Ha megnézzük az elmúlt néhány hétnek a történéseit számos európai országban, onnantól kezdődően, hogy több Nyugat-európai ország vezérkara kiadott olyan anyagokat, hogy kettő-három, vagy akár öt év múlva Oroszország miként fogja megtámadni Európát, akkor láthatjuk, hogy az európai polgárokat ráhangolják a háborúra

– tette hozzá Horváth József, majd kiemelte, Németországban már az egészségügyi intézményeket háborús helyzetre való felkészítéséről beszélnek, több Nyugat-európai országban pedig demonstratívan elkezdték fölmérni azt, hogy milyen óvóhely kapacitások állnak rendelkezésre a nagyvárosokban. 

A nyugati politikusok valójában arról a politikáról igyekeznek elterelni a figyelmet, aminek a végeredménye az, hogy nem Oroszország kényszerült térdre a háború kezdete óta, hanem az Európai Unió gazdasága

– jelentette ki a Szuverenitásvédelmi Kutatóintézet igazgatója. Horváth József a Magyar Nemzet kérdésére válaszolva elmondta, az átlag európai polgárok egyáltalán nincsenek felkészülve semmilyen háborús konfliktusra. 

Közép-Európában a rendszerváltozásig megtapasztaltuk a vasfüggöny rossz oldalán lévő életet. Ebből fakadóan talán a közép-európai államokban még az egészséges életösztön jobban munkál, mint nyugaton, ahol az állampolgárok megszokták azt, hogy egy jóléti államban élnek, az állam biztosítja számukra a megfelelő életszínvonalat, és tudomásul veszik azt, hogy a béke földrészévé vált Európa

– emelte ki Horváth József. A szakember elárulta, Nyugat-Európában az elmúlt évtizedekben semmiféle olyan intézkedés nem történt, amely az államok valós védelmi képességeinek a fenntartását, vagy megerősítését szolgálták volna.

Amint arról már lapunk is beszámolt, az Európai Bizottság szerdán tette közzé azt a harminc konkrét javaslatból álló listát, amellyel az uniós tagállamok fokozhatják felkészültségüket. A javaslat szerint a blokk lakosainak legalább 72 órára elegendő erőforrással kell rendelkezniük az önellátáshoz, arra az esetre, ha elvágnák őket az alapvető szolgáltatásoktól.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.