Nem mindennapi helyen foglaltak állást egyesek az orosz–ukrán konfliktussal kapcsolatban – hívta fel a figyelmet közösségi oldalán a Duna–Ipoly Nemzeti Park (DINPI). Mint írták, ehhez a Budai Tájvédelmi körzet részeként védett Tündér-szikla csúcsát választották helyszínül.
A nemzeti park emlékeztetett, a szikla korábban is célpontja volt a graffiti típusú rongálásoknak, de most az elkövetők szintet léptek, hiszen több négyzetméternyi élőhelyet tettek tönkre nem csak esztétikai szempontból.
Mohák, zuzmók, páfrányok estek áldozatul a kék, sárga és fekete színű festéknek, és valószínűleg egy bennszülött, ritka védett növényfaj, a budai nyúlfarkfű sem úszta meg a színesedést
– mutattak rá.
A bejegyzésben megjegyezték, hogy a sajátos megjelenésű, karakteres sziklaalakzatok, egyedi sziklaformák az úgynevezett élettelen természeti értékek közé tartoznak. Kifejtették: ezek egyik legfontosabb sajátossága, hogy az élő természettel szemben nem megújulók, nem megújíthatók. Ennek oka egyrészt, hogy a kialakulásukhoz szükséges idő geológiai időskálán mozog, másrészt a kialakulásuk körülményei sem állnak ma már fenn.
Felhívták a figyelmet arra is, a látogatók egy természeti értékekben rendkívül gazdag, de egyben rendkívül sérülékeny környezetbe érkeznek, amelyre különös figyelmet kellene fordítani ottlétükkor.