Karácsony Gergely szabotálja a rendpárti intézkedéseket

Hiába fogadta el októberben a Fővárosi Közgyűlés a BKK-rendészetről szóló előterjesztést, a budapestiek ebből semmit sem éreznek. A villamosokon ugyanúgy maradtak a kéregetők, a drogtól kábult személyek és a hajléktalanok. Január óta mindössze három fővel emelték a rendészeti létszámot. Félő, hogy az aluljárók biztonságosabbá tételének az elképzelése is a BKK-rendészet sorsára jut.

2025. 03. 08. 6:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Úgy tűnik, Karácsony Gergely főpolgármester próbálja lassítani a budapesti rendpárti intézkedéseket. Bár a városvezető a választási kampányban kifejtette, hogy elutasítja a BKK-rendészet létrehozását, az új Fővárosi Közgyűlés többsége ennek ellenére rendpárti határozatokat hozott. Karácsony tudomásul vette a döntést, ám valójában nem hajtja végre teljes egészében a megszavazott intézkedéseket. 

Példa rá, hogy bő két hónapja működik a BKK-rendészet, ám az biztonságérzet nem javult.

 Ennek oka lehet például, hogy a Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatósága (Föri) nem duzzasztotta fel kellően a rendészek létszámát. Vitézy Dávid, a Podmaniczky Mozgalom frakcióvezetője szerint is a végrehajtás rendkívül döcögősen megy. Azt is megjegyezte: csak a BKK-rendészet elindítása kapcsán hivatkozik a városvezetés munkaerőhiányra, minden más szegmensben jól állnak. 

Vitézy szerint egyre inkább úgy tűnik, a BKK-rendészet csendes szabotálása zajlik a munkaerő feltöltésének halogatásával. 

Még január közepén a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) közleményében azt írta: „a BKK-rendészet 39 fővel látja el a feladatát a budapesti közösségi közlekedés járatain és megállóiban. A rendészek száma folyamatosan nő, a teljes létszámuk 75 fő lesz.”

Vitézy javaslata 200 főről szólt, de még a 75 fős létszámot sem sikerült megugrania a fővárosnak. Az indulás óta három főt vettek fel, jelenleg 33 rendész és hat rendőr dolgozik a közösségi közlekedésben. A Fidesz–KDNP-frakció javasolta, hogy a rendészeti intézkedések ne csak tömegközlekedésre korlátozódjanak, hanem a közterekre és aluljárókra is terjesszék ki. Ezt nem támogatta a közgyűlés, azt viszont egy hónappal később igen, hogy éjszakára zárják le az aluljárókat.

 Ezzel kapcsolatban a márciusi közgyűlésen kell bemutatnia a főpolgármesternek azt a tanulmányt, amiből kiderül, hogy mennyibe kerül és hány fővel kell emelni a létszámot ahhoz, hogy a fővárosi aluljárókban biztosítani lehessen a biztonságot. 

Mindezek után szükség lesz egy cselekvési tervre, ami az aluljárók éjszakai lezárásához a felmerülő költségeket és infrastrukturális feladatokat részletezi, amit májusra kell elkészítenie a fővárosnak. – A lezáráshoz szükséges a rácsok beépítése, ami a Karácsony-kabinet szerint idő- és költségigényes, ezzel indokolják, hogy nem megy olyan gyorsan a fővárosnak az előkészület – húzta alá a képviselő.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.