A lengyel kormány ámokfutására Jaruzelski tábornok is elismerően csettintene

Az Interpol reakciója világosan jelzi: komolytalanok a volt igazságügyminiszter-helyettes elleni vádak.

2025. 04. 27. 10:32
Donald Tusk lengyel miniszterelnök 2025. március 22-én meglátogatja a lengyel határőrség katonáit Fotó: Aleksander Kalka Forrás: NurPhoto/AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Decemberben a lengyel hatóság az Interpolhoz fordult, hogy tegye körözési listára Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyminiszter-helyettest, aki Magyarországon politikai menedékjogot kapott. Pár napja jött meg a döntés, hogy ezt nem teszi meg az Interpol, vagy azért, mert az látja, hogy politikailag motivált az ellene folyó eljárás, vagy azért, mert a vele szemben felhozott vádakat is komolytalannak ítéli – ismertette Az igazság órájában, az Alapjogokért Központ (AK) és a Hír FM közös műsorában Rosonczy-Kovács Mihály, a Nézőpont Intézet külügyi igazgatója, Lengyelország-szakértő. Ami azt igazolja, hogy jogosan kapott menedékjogot a lengyel politikus hazánkban. Marcin Romanowski egyébként az Alapjogokért Központ keretein belül a héten megalakult Magyar–Lengyel Szabadság Intézet igazgatója lett. 

A lengyel miniszterelnök és csapata, Donald Tuskék ámokfutására Jaruzelski tábornok is elismerően csettintene – vélte Dornfeld László, az AK vezető elemzője. Hozzátette: aki esetleg nem ismerné a lengyel történelemből, Wojciech Jaruzelski a nyolcvanas években egy kommunista diktatúrát vezetett, amikor a kommunista párt gyakorlatilag működésképtelenné vált a Szolidaritás miatt. Ez a katonai diktatúra alkalmazott hasonló eszközöket. – Nyilván annak az eszköztárától még kicsit messze vagyunk, de arrafelé haladnak az események – vélte a vezető elemző. 

Donald Tusk lengyel miniszterelnök korábban Magyarország szövetségese volt, és a közép-európai régió együttműködését is képviselte – emlékeztetett Rosonczy-Kovács Mihály. Amikor az Európai Tanács elnöke lett, 2015–16-ban feladta az elveit, vagy akkor vállalta fel igazán őket. Tusknak a politikai pályája is azt erősíti meg, hogy aki elkezd kokettálni a globalista erőkkel, az nem tud kicsit kokettálni, hanem teljes egészében átcsúszik az ő oldalukra. Ennek a szimbolikus pillanata volt, hogy míg 2011-ben a parlamenti esküjéhez hozzátette, hogy „Isten engem úgy segéljen!”, 2023-ban már nem – mondta a Nézőpont Intézet külügyi igazgatója. 

Nagyon beszédes, hogy Brüsszel egy szót sem szól a Tusk-kormány törvénysértéseivel kapcsolatban, amely a lehető legdurvább eszközökkel akarja az ottani szuverenista politikai erőket felszámolni – mondta Dornfeld László. Sőt az Európai Bizottságból csak annyit mondtak, hogy most már Brüsszel barátai vannak hatalmon. Ugyanezt a forgatókönyvet szeretné megvalósítani Magyarországon Magyar Péter is Brüsszel segítségével, erről szól például az Út a börtönbe program – mutatott rá az Alapjogokért Központ vezető elemzője. 

Az igazság órájának fenti adását itt nézhetik, hallgathatják meg.



 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.