Komoly terveket fogalmazott meg a Belügyminisztériumban tartott sajtótájékoztatón Sztojka Attila társadalmi esélyekért és roma kapcsolatokért felelős államtitkár. A politikus kifejtette, a most induló Svájci–magyar együttműködési program részeként
a célunk nem az, hogy lépést tartsunk a technológiai fejlődéssel, hanem, hogy minden magyar állampolgár részese lehessen a digitális világnak.
A politikus kiemelte, a program hetven százalékban hátrányos helyzetű területeken fog megvalósulni. A program legfontosabb célkitűzése a hátrányos helyzetű csoportok digitális kompetenciáinak fejlesztése.
A program keretein belül 12 ezer ember vesz részt digitáliskompetencia-fejlesztéseken
– tette hozzá az államtitkár. Kiemelte, a Svájci–magyar együttműködési program várhatóan három éven keresztül fog tartani, és mostanáig több mint 120 pályázat érkezett a programot menedzselő államtitkársághoz.

A digitális kompetenciák fejlesztése a hátrányos helyzetű térségekben kiemelten fontos, ugyanis mind a közoktatás, mind pedig az egészségügy területén komoly hátrányt szenvednek az online térben el nem igazodó szereplők
– jelentette ki Sztojka Attila.
A sajtótájékoztató során Tóth Judit, a Belügyminisztérium (BM) európai uniós fejlesztések koordinációjáért felelős helyettes államtitkára elmondta, a 2025. március végén kihirdetett eredmények szerint csaknem száz pályázat valósulhat meg a projekt részeként.
DHorváth János Sándor, a Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság vezetője kiemelte, különösen nagy hangsúlyt helyeznek arra, hogy a programban résztvevők elsajátítsák az alapvető online szolgáltatások használatát. Ilyen a Kréta rendszer vagy az Ügyfélkapu szolgáltatás, illetve az egészségügyben is használt Elektronikus egészségügyi szolgáltatási tér.