Hamarosan újabb programok indulnak a lakosság digitális kompetenciájának fejlesztésére

A négymilliárd forintos program keretében a halmozottan hátrányos helyzetű térségekben lesz lehetőség a lakosság digitális kompetenciájának javítására.

2025. 04. 02. 13:58
Fotó: Hegedűs Márk Forrás: Laptop/NMH
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Komoly terveket fogalmazott meg a Belügyminisztériumban tartott sajtótájékoztatón Sztojka Attila társadalmi esélyekért és roma kapcsolatokért felelős államtitkár. A politikus kifejtette, a most induló Svájci–magyar együttműködési program részeként

a célunk nem az, hogy lépést tartsunk a technológiai fejlődéssel, hanem, hogy minden magyar állampolgár részese lehessen a digitális világnak.

A politikus kiemelte, a program hetven százalékban hátrányos helyzetű területeken fog megvalósulni. A program legfontosabb célkitűzése a hátrányos helyzetű csoportok digitális kompetenciáinak fejlesztése. 

A program keretein belül 12 ezer ember vesz részt digitáliskompetencia-fejlesztéseken 

– tette hozzá az államtitkár. Kiemelte, a Svájci–magyar együttműködési program várhatóan három éven keresztül fog tartani, és mostanáig több mint 120 pályázat érkezett a programot menedzselő államtitkársághoz. 

Budapest, 2024. november 8. Sztojka Attila, a Belügyminisztérium társadalmi esélyekért és roma kapcsolatokért felelős államtitkára beszédet mond a Nemzeti kisebbségek helyzete az Európai Unióban című konferencia második napján a Bolgár Művelődési Házban 2024. november 8-án. MTI/Kovács Tamás
Fotó: MTI/Kovács Tamás

A digitális kompetenciák fejlesztése a hátrányos helyzetű térségekben kiemelten fontos, ugyanis mind a közoktatás, mind pedig az egészségügy területén komoly hátrányt szenvednek az online térben el nem igazodó szereplők

– jelentette ki Sztojka Attila. 

A sajtótájékoztató során Tóth Judit, a Belügyminisztérium (BM) európai uniós fejlesztések koordinációjáért felelős helyettes államtitkára elmondta, a 2025. március végén kihirdetett eredmények szerint csaknem száz pályázat valósulhat meg a projekt részeként. 

DHorváth János Sándor, a Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság vezetője kiemelte, különösen nagy hangsúlyt helyeznek arra, hogy a programban résztvevők elsajátítsák az alapvető online szolgáltatások használatát. Ilyen a Kréta rendszer vagy az Ügyfélkapu szolgáltatás, illetve az egészségügyben is használt Elektronikus egészségügyi szolgáltatási tér. 

Borítókép: Illusztráció (Fotó: Hegedűs Márk)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.