Álnépszavazás vagy személyes adatbázis építése, vajon mi állhat a tiszások akciója mögött? Közben Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ főigazgatója adott interjút lapunknak, aki a szuverenitás lényegét és fontosságát fejtette ki. Ezt a két témát boncolgatta Czirják Imre, a Mediaworks főszerkesztő-helyettese és Gábor Márton, a Magyar Nemzet újságírója a Rapid délelőtti műsorában.
Nem újdonság a balliberális oldalon, hogy különféle kezdeményezéseket csomagolnak olyan köntösbe, amelynek célja nem más, minthogy kiszűrjék a biztos pártszavazókat és megszerezzék adataikat.
Czirják Imre szerint erre a későbbi mozgósítás miatt van szükségük, ami egy régi bejáratott ellenzéki trükk. Hozzátette, felmerülhet annak a lehetősége is, hogy ezek a szenzitív információk külföldre kerülnek egy központi adatbázisba, amelyre a Bajnai Gordon volt miniszterelnökhöz köthető DatAdat nevű cégcsoport korábbi ténykedését hozta példaként. Kollégáink szerint Magyar Péterék álnépszavazási kísérlete nem más, mint a párt PR-kampánya. Czirják szerint
nagyon érdekes helyzetbe kerülhet a Tisza-vezér, ugyanis eddig nem foglalt világosan állást Ukrajna EU-s csatlakozásáról, a friss adatok szerint a lakosság több mint kétharmada ellenzi ezt,
viszont a tiszás szimpatizánsok 51 százaléka támogatná a bővítést.
Gábor Márton szerint Magyar Péter semmi mást nem akar, csak a többség véleményéhez igazodva politizálni.
Kollégáink rátértek arra is, hogy több oldalról fenyegetik a magyar szuverenitást, ami a sajtószabadsággal is összefügg, de az tűrhetetlen, hogy valakit azért vesznek meg, hogy mit gondoljon és írjon. Bővebb elemzést podcastműsorunkban láthatnak.