Gál Kinga és Deutsch Tamás levélben fordult az európai parlamenti képviselőkhöz

A brüsszeli lobbiszervezetek már túlzottan nagy befolyást gyakorolnak az EU-ra. A civil társadalom érdekképviselőiként hivatkoznak magukra, a valóságban azonban külföldi politikai érdekeket szolgálnak.

2025. 05. 21. 11:41
Gál Kinga és Deutsch Tamás levélben fordultak az európai parlamenti képviselőkhöz Fotó: Purger Tamás Forrás: MTI Fotószerkesztõség
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Magyarországon a demokrácia a népé, nem külföldi hatalmaké vagy azok megbízottjaié – írta Gál Kinga, a Fidesz–KDNP európai parlamenti (EP-) képviselőcsoportjának elnöke, valamint Deutsch Tamás, a delegáció vezetője az európai parlamenti képviselőknek címzett levelükben – a levél részleteit szerdán közölték az MTI-vel.

Levelükben azt is megírták, hogy a brüsszeli lobbiszervezetek már túlzottan nagy befolyást gyakorolnak az EU-ra, a civil társadalom érdekképviselőiként hivatkoznak magukra, a valóságban azonban külföldi politikai érdekeket szolgálnak.

Felhívták a figyelmet az utóbbi évek nyomozati eredményeire és a nyilvánosságra került információkra, melyek egyértelműen bizonyítják, hogy az amerikai és brüsszeli szervezetek több millió dollárral támogatnak olyan magyarországi médiumokat és aktivistacsoportokat, amelyek nyíltan baloldali-liberális ideológiai célokat követnek.

Ezek a szervezetek Magyarország nemzeti érdekeivel ellentétes propagandát terjesztenek. Hazugságokra és eltorzított tényekre alapozva olyan narratívát alakítottak ki, amely megalapozta a politikai és jogi támadásokat hazánk ellen. Céljuk egyértelműen az volt, hogy gyengítsék Magyarország határvédelmi képességeit, valamint megakadályozzák a magyarok számára jogosan járó uniós támogatásokhoz való hozzáférést

– fejtették ki a levelükben, ezért „Magyarországon a külföldi finanszírozású szervezetek többé nem működhetnek a háttérben”.

Levelükben kitértek a május 13-án benyújtott, a közélet átláthatóságáról szóló törvényjavaslatra is. Mint írták, az új jogszabálytervezetet a nemzeti szuverenitás védelme hívta életre a közéletben meglévő rejtett külföldi befolyással szemben. A javaslat új szabályozási keretet hoz létre azon szervezetek számára, amelyek külföldi finanszírozásban részesülnek, és aktívan szólnak bele a magyar politikai életbe.

A törvényjavaslat az amerikaiak joggyakorlatára támaszkodik, különösen a Foreign Agents Registration Act (FARA) törvényre, melytől a magyar javaslat jóval enyhébb szabályozást tartalmaz.

A mai geopolitikai helyzetben a szuverenitás védelme már nem elméleti kérdés, hanem gyakorlati szükségszerűség. Magyarország új törvénye precedenst teremt a demokratikus intézmények külső befolyástól való védelmében, és megerősíti a nemzet önrendelkezési jogát. Végső soron Magyarország átláthatósági törvénye nem csupán jogi eszköz, hanem egyértelmű politikai nyilatkozat is: a magyar demokrácia kizárólag a magyar emberek előtt tartozik felelősséggel

– kommentálta a törvényjavaslatot Gál Kinga és Deutsch Tamás.

 

Borítókép: Illusztráció (Fotó: Purger Tamás/MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.