„Bár a Momentum küldöttgyűlése csak június elején fog döntést hozni, én a magam részéről már döntöttem.
Nem indulok a 2026-os választáson, mert a rendszerváltás az elsődleges cél”
– jelentette be a közösségi oldalán Gelencsér Ferenc, aki közölte, ezért április 5-én lemondott a Momentumon belüli választókerületi felelős pozíciójáról is. „Változás kell, és ha úgy tudom segíteni ezt a változást, hogy nem indulok el, akkor így fogom segíteni, mert ennek az országnak változásra van szüksége” – írta az országgyűlési képviselő, aki arról nem nyilatkozott, parlamenti mandátumát megtartja-e.
Ugyancsak a 2026-os választásoktól való távolmaradást választotta Tóth Endre,
aki szerint a rendszerváltás érdekében egyéni áldozatokat kell hozni. „Már egy ideje megszületett bennem a döntés, de a közösség érdekeit tiszteletben tartva megvártam a Momentum elnökségének döntését az országos indulásról” – írta Tóth Endre.
Ismert, a múlt héten Orosz Anna jelentette be, hogy nem indul 2026-ban, és lemond parlamenti mandátumáról, majd Fekete-Győr András szólította fel a Momentumot, hogy ne induljon a a 2026-os választásokon, helyette állítson fel egy ötszázmillió forintos rendszerváltó alapot.
A jogerősen elítélt, majd mandátumától megfosztott politikus ezek után meg is fenyegette a pártját,
a Klub Rádióban azt közölte, ha a Momentum elindul a 2026-os választásokon, akkor azt már nem vele fogja megtenni, azaz kilép az általa alapított szervezetből. A párt héten tartott ülésén az elnökség ugyan a nem indulás mellett foglalt állást, de végső döntést június 7-én, rendkívüli küldöttgyűlésen hoznak.