Így kebelezte be a Tisza Pártot az ukrán vezetés – 1. rész

Amilyen rövid életet élt eddig a Tisza Párt, legalább olyan hosszú azok listája, akik hatalmukba kerítették a magyar ellenzéki oldal legújabb üdvöskéjét. Cikksorozatunk első részében azt járjuk körbe, hogyan került brüsszeli kézbe a Magyar Péter vezette Tisza Párt.

2025. 05. 24. 17:30
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke és Manfred Weber, az Európai Néppárt vezetője megkötötte a Tisza–Brüsszel paktumot
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke és Manfred Weber, az Európai Néppárt vezetője megkötötte a Tisza–Brüsszel paktumot
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A külföldi érdekeket természetesen külföldről finanszírozzák: óriási pénzmennyiség vándorol zsebből zsebbe, szervezetről szervezetre azért, hogy Magyar Péter és pártja minél inkább aláássa a magyar kormány törekvéseit az emberek érdekeinek védelméért. A legtöbb parancs jelenleg Brüsszelből érkezik a Tisza Párthoz, amely gondosan előkészített kotta szerint levezényli a hazai álbalhékat és színjátékokat.

Magyar Péter és a Tisza Párt az Európai Parlamentben tapsolja el a magyarok jövőjét (Fotó: AFP)
Magyar Péter és a Tisza Párt az Európai Parlamentben tapsolja el a magyarok jövőjét (Fotó: AFP)

Pénz és fegyver a háborúzó Ukrajnának 

A Tisza Párt politikusai rendre olyan határozatokat fogadtak el az Európai Parlamentben és annak bizottságaiban, amelyek Ukrajna további katonai és pénzügyi segélyezését irányozták elő Brüsszelnek. A rengeteg eset közül ott volt például az is, amikor az Európai Parlament ipar-, kutatás- és energiaügyi szakbizottsága (ITRE) és a biztonság- és védelempolitikai szakbizottsága (SEDE) áprilisban jóváhagyta az európai védelmi ipari programmal (EDIP) kapcsolatos parlamenti álláspontot. 

Mint ismert, az EDIP eredeti célja Európa védelmi képességeinek növelése a védelmi ipari együttműködések és beruházások erősítésével. Ez a cél önmagában támogatandó lenne, azonban az akkor jóváhagyott dokumentummal az Európai Parlament balliberális többsége – az Európai Néppárttal és a tiszás Lakos Eszterrel az élen – újabb ötmilliárd euró szükségességéről döntött Ukrajna további felfegyverzésére és a védelemipari integrációjára, ezzel is Ukrajna EU-s csatlakozását próbálták felgyorsítani.   

A Tisza Párt Brüsszel érdekeit kiszolgálva a háború folytatásán és Ukrajna mihamarabbi csatlakozásán ügyködik, nem foglalkozva a magyar embereknek ártó következményekkel

– reagált a szavazás után Gál Kinga a Fidesz–KDNP EP-képviselőcsoportja nevében. Hozzátette, hogy a magyar kormánypártok természetesen nemmel szavaztak a voksoláson. 

A tiszások, immár a látszatra sem adva, nyíltan kiszolgálják a brüsszeli elvárásokat. Magyar Péterék Ukrajna érdekeit képviselik Brüsszelben. Az orosz–ukrán háborúba nem szállítunk fegyvereket, mi a mielőbbi béke mellett állunk ki. Történelmi téttel bír a Voks 2025 szavazás. Manfred Webert és hűséges magyar tanítványait a magyar polgárok tudják megállítani

– erről már László András kormánypárti európai parlamenti képviselő beszélt.  

 

Magyar Péter emberei ukrán színekben pózolnak 

Sok hazugság és mellébeszélés után a háború ügyében is kiderült az igazság Magyar Péterről és európai parlamenti képviselőiről. Novemberben Brüsszelben egyértelműen világossá vált, hogy Magyar Péterék behódoltak a háborúpártiaknak. A Tisza EP-képviselői ugyanis háborúpárti Ukrajna-mezbe öltöztek az Európai Parlament egyik rendkívüli ülésén, amelyet az ukrajnai háború ezredik napja alkalmából tartottak.

Ukrán mezben hallgatták Volodimir Zelenszkijt a néppárti politikusok, a tiszások sem maradhattak ki.
Ukrán mezben hallgatták Volodimir Zelenszkijt a néppárti politikusok, a tiszások sem maradhattak ki

A Tisza Párt aláírásokat gyűjtött Ukrajna csatlakozásáért 

A Tisza Párt, bár itthon tagadja Ukrajna európai uniós csatlakozásának jelentőségét és veszélyét, Brüsszelben megszavazta az uniós költségvetésről szóló állásfoglalást, amiben vannak Ukrajnára vonatkozó részek. – Ezzel a határozattal a tiszás képviselők megszavazták, hogy teljes mértékben és feltétel nélkül támogatják Ukrajnát, és azt, hogy az EU még több pénzt költsön Ukrajnára; azt is megszavazták, hogy Ukrajna haladjon előre a tagság felé vezető úton. Ursula von der Leyentől tudjuk azt, hogy mindez azt jelenti, hogy Ukrajna gyorsítópályán már 2030 előtt teljes jogú tagságot kaphatna – jelentette ki akkor Dömötör Csaba kormánypárti európai parlamenti képviselő. A Tisza Párt ugyanúgy tagadja az ukrán tagság kérdésének jelentőségét, mint ahogy 2015-ben az MSZP tagadta a bevándorlási problémáét – tette hozzá.  

Miután a magyar kormány bejelentette, hogy elindítja a Voks 2025 véleménynyilvánító szavazást Ukrajna gyorsított uniós csatlakozásáról, Magyar Péter elővette a fénymásolót és elindította az álszavazását többek között ugyanebben a témában. A rendkívüli kétes körülményekkel teletűzdelt voksolás természetesen azt az eredményt hozta, hogy a magyarok többsége támogatja, hogy Ukrajnát minél gyorsabban felvegyék az EU-ba. Manfred Weber ennek kapcsán sokatmondóan nyilatkozott:

A Tisza aláírásgyűjtéséről szólva az EPP álláspontja világos: minden lehetséges módon támogatjuk Ukrajnát…Az Európai Néppártnál minden eszközünkkel, minden erőnkkel támogatjuk Ukrajnát. És remélem, hogy Magyarország, illetve a magyar kormány is megérti, hogy jobb lenne neki egyetértésben együtt dolgozni az Európai Unióval, barátságban lenni az Európai Unióval ebben a kérdésben

– mondta Manfred Weber.

Borítókép: Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke és Manfred Weber, az Európai Néppárt vezetője megkötötte a Tisza–Brüsszel-paktumot (Fotó: Teknős Miklós)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.