Emelt hangon jelentette be pártja legutóbbi rendezvényén Magyar Péter, hogy amennyiben nyernek a választáson, létrehozzák a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatalt. A Tisza Párt elnöke arról beszélt, hogy a szervezet az elmúlt húsz év korrupciós ügyeit vizsgálná, és a szerintük jogtalanul szerzett vagyont venné vissza.
Az ATV műsorában Magyar Péter „szuperhatóságnak” nevezte az általa vizionált intézményt, amelyet kormányra kerülésük esetén számos jogkörrel ruháznának fel. Így például a hatóság
bárkit beidézhetne és gyakorlatilag bármilyen dokumentumot bekérhetne bárhonnan,
azaz a hivatal „szuperjogokkal” bírna.
Az ATV-nek nyilatkozva Martin József Péter, a Transparency International Magyarország ügyvezető igazgatója óva intette Magyarékat attól, hogy bosszúhadjáratot indítsanak.
– Az nagyon fontos, hogy ez ne valamiféle bosszúhadjárat legyen, ne politikai leszámolás legyen – fogalmazott, hozzátéve: fontosnak tartja, hogy
bármilyen hivatalt is hozna létre egy esetleges Tisza-kormány, a bírói függetlenségnek érvényesülnie kell.
A kormánypárti elfogultsággal szintén aligha vádolható Zamecsnik Péter ügyvéd pedig úgy nyilatkozott: a jelenlegi jogi környezet is alkalmas arra, hogy eljárások induljanak gyanús esetekben, és ennek részeként akár vagyonok zárolása vagy elkobzása is elképzelhető. A jogász kiemelte, hogy az ítélkezés jogkörét semmilyen hivatal nem veheti át a bíróságoktól.
Régi szocialista ötlet
Magyar Péter egyébként a hivatal létrehozásának „ötletével” egy ősrégi szocialista tervet melegít fel újra. Medgyessy Péter egykori MSZP-s kormányfő 2002-ben közpénzügyi államtitkárnak nevezte ki Keller Lászlót. A tizenegy fővel működő államtitkárság létrehozását akkor azzal indokolták, hogy az Orbán-kormány idején „a közpénzek felhasználása követhetetlen volt”, „a rendszer átláthatósága, hatékonyabb működése, a kormányzat gyorsabb reagálóképessége érdekében elvégzendő feladatokat korábban egyetlen államigazgatási szerv sem látta el”.
A Keller-féle államtitkárság által kiemelten vizsgált ügyek közül azonban szinte mindegyikben megszüntették a nyomozást, vagy el sem rendelték.
Kellert végül két esztendőnyi kínos ténykedés után Gyurcsány Ferenc miniszterelnök mentette fel.
A legnagyobb vihart a Millenáris Kht. egykori ügyvezetőjét, Berkecz Máriát érintő eset kavarta. Keller és a Millenáris új vezetője Berkecz Máriát jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanúja miatt jelentette fel, aránytalanul magasnak tartva az Álmok álmodói kiállítás látogatóinak adott ajándék karórák beszerzési árát.
Elszámolás helyett leszámolás
A nyomozás során közfelháborodást keltett, ahogy a rendőrök Berkecz Máriával bántak: zárolták a bankszámláit, bevonták az útlevelét, az előzetes letartóztatás során egymás után
többször meztelenre vetkőztették, és úgy motozták meg.
A szükségtelen és aránytalan rendőri intézkedések miatt a Fidesz akkor az Országgyűlésben is tiltakozott.
Az ügyben végül 2006 tavaszán Berkecz Máriát bűncselekmény hiányában felmentették.