Rémhírek és Mengele-terv
Habár Korózs Lajos eddig nem a szélsőséges megnyilvánulásairól volt ismert, a világjárványban egészen új arcát mutatta meg. Tavasszal sokadikként haknizott Németh Athinával, a csalóval, aki mentősnek és egészségügyi dolgozónak adta ki magát. Ismert, előtte Németh már a Klubrádiótól kezdve a Financial Times-on át szinte mindenkinek nyilatkozott arról, hogy az általa ápolt 10 betegből 9 elhunyt a tavaszi ágykiürítések miatt. A nő állításait senki sem ellenőrizte, ellenben a baloldali sajtó igyekezett leközölni azokat. Szabó Tímea az Országgyűlés Népjóléti Bizottsága elé is bevitte a témát, valószínűleg itt figyelt fel rá Korózs Lajos is. Hamarosan az MSZP egy olyan propagandavideót készített, hogy az díjnyertes lenne bármelyik észak-koreai filmfesztiválon: Németh Athina szomorú zenére, Korózs együttérző tekintetétől kísérve mesélt honfitársaink általa kitalált haláláról. A szocialista párt nyilvánvalóan rémhírekkel akart politikai tőkét kovácsolni a járványból. Az már csak járulékos veszteség volt, hogy a politikus – vagy a párt sajtósa – lebuktatta a Hírklikk.hu nevű portált, amelyről kiderült: egyenesen a pártközpontból kap utasításokat. A portál ugyanis úgy közölte le Korózs élő sajtótájékoztatóját írásban, hogy a szövegben benne maradt egy kommunikációs utasítás Korózs számára, amely szerint az egyik résznél mondhatna valamit, hogy „mit tett az elmúlt években”.
A legutóbbi akciója ismert: egy meghamisított statisztikával akarta bizonyítani, hogy a Covid-19 a vezető halálokká vált Magyarországon.
A rokkantság felülvizsgálatával kapcsolatos 2012-es kormányzati döntést az auschwitzi koncentrációs tábor hírhedten kegyetlen náci orvosáról „Mengele-tervnek” nevezte el, ami még a Mazsihisznél is kiverte a biztosítékot, később pedig nem csak a kormányt, hanem az egész magyar társadalmat is a náci Németország társadalomához hasonlította.