Jogtudatosítás címszó alatt érzékenyítenek az iskolákban

Tovább bővítette az Amnesty International Magyarország hazai programját, az Összpont és az Amnesty Akadémia a középiskolás gyerekeket célozza. A Soros-féle szervezet elkötelezett aktivistái különböző iskolai foglalkozások, diákversenyek, nyári táborok, valamint online kurzusok formájában terjesztik a nyílt társadalom eszméjét, és jogtudatosítás címszó alatt már több mint húszezer iskolást értek el, a diákok körében végzett fejtágítás mellett pedig a pedagógusokat is előszeretettel megkörnyékezik.

Munkatársunktól
2021. 03. 03. 5:45
A statisztikai hivatal adatai szerint az általános iskolások száma hatezerrel csökkent Forrás: Mirkó István
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Évről évre nagyobb hangsúlyt helyez a fiatalok megszólítására az Amnesty International Magyarország. A Nyílt Társadalom Alapítványok által finanszírozott szervezet az online térben is széles körű érzékenyítő tevékenységet végez: az Amnesty idén már nyolcadjára hirdeti meg az Összpont elnevezésű emberi jogi diákversenyét, ahol a középiskolás gyerekek a jogállam, az oktatás, a gyerekjogok, a diszkrimináció és a nemek közötti egyenlőség témaköreiben mélyedhetnek el, a szervezet segítségével pedig a petícióírás és a kampányolás módszereit is gyakorolhatják. Emellett nemrégiben magyarul is elstartolt az Amnesty Akadémia, amely kilencven külföldi és három magyar nyelvű kurzust kínál az emberi jogok védelme iránt érdeklődők számára.

A Soros-szervezet gyorstalpalóján a fiatalok többek között megismerhetik a jogsértések áldozatainak támogatási formáit, továbbá bővebb ismereteket szerezhetnek arról is, hogy az emberi jogok védelme érdekében miképpen lehet nyomást gyakorolni a hatóságokra. A diákok körében végzett fejtágítás mellett a szervezet a pedagógusokat is megkörnyékezi: letölthető szakmai anyagokat, óravázlatokat és különböző érzékenyítő kurzusokat ajánlanak a tanároknak,

továbbá arra buzdítják a szakembereket, hogy az Amnesty önkénteseit is hívják meg a tantermekbe.

Soros civiljei hangsúlyozzák: az emberi jogi érzékenyítést nem lehet elég korán elkezdeni, ezért ők

a legkisebbektől kezdve egészen az érettségiző diákokig mindenkinek szerveznek érzékenyítő foglalkozásokat.

A budapesti oktatási intézmények mellett az Emberi jogi oktatás elnevezésű projekt már a vidéki nagyvárosok iskoláiban is megjelent, így az elmúlt évek alatt a programmal már több mint húszezer iskolás diákot sikerült elérniük. A szervezet honlapján feltüntetett tájékoztató szerint az általános és középiskolás tanulók számára jelenleg is nyolcféle érzékenyítő óra van meghirdetve: a negyvenöt vagy kilencvenperces foglalkozások alatt az Amnesty tevékenységének megismertetése mellett a jogállam és azon belül a hatalom korlátját jelentő független intézmények működése, a magánszféra védelme,

a kisebbségek ellen irányuló gyűlölet-bűncselekmények, az ellenség fogalmának meghatározása, valamint „a menekülteket érintő rendszerszintű jogsértések” kerülnek terítékre.

Az ingyenes órákat – amelyeket a diákok, a tanárok vagy akár a szülők is megrendelhetnek – az Amnesty International Magyarország önkéntesei tartják, akik érzékenyítő drámajátékokkal, kiscsoportos feladatokkal, kisfilmekkel, valamint esetelemzésekkel igyekeznek hatást gyakorolni a gyerekekre.

A legkisebbeket célozzák az érzékenyítéssel
Fotó: Mirkó István

Persze nem az Amnesty International Magyarország az egyetlen olyan Soros-szervezet, amelyik sikeresen beszivárgott az iskolákba.

Miképpen a Magyar Nemzet is beszámolt róla a Labrisz Leszbikus Egyesület még 2001-ben indította el a Melegség és Megismerés elnevezésű programját, amelynek keretében budapesti és vidéki középiskolákban már több száz olyan képzést szerveztek, ahol a szexuális kisebbségek és identitások elfogadására nevelik a diákokat. A leszbikus szervezet a pedagógusokat is ellátja az LMBTQ-ideológiával kapcsolatos „szakirodalommal”: a Soros-alapítvány támogatásával a Labrisz egyesület 2017-ben kezdte el a Még mindig tabu? című új tanári kézikönyv kidolgozását, amely órai ötleteket, valamint képzésre alkalmas feladatokat tartalmaz a tanárok számára. A kiadvány elkészítéséhez a Nyílt Társadalom Intézet 3,8 millió forinttal járult hozzá.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.