Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője a Magyar Nemzetnek nyilatkozva elmondta, támogatják a veszélyhelyzet meghosszabbítását. A kormánypárti politikus szerint az erről szóló törvényjavaslat garanciát ad arra, hogy a rendkívüli jogrend csak addig tart, ameddig a járvány megkívánja az azonnali cselekvőképességet. – A helyzet óráról órára változik, ezért fontos, hogy a kormány gyorsan tudjon lépni az emberek védelmében, vagy ha a gazdaság megkívánja. Arra kérem a parlament minden tagját, hogy szavazzák meg jövő héten a koronavírus-törvényt – nyomatékosította Kocsis Máté.

Fotó: Havran Zoltán
– A veszélyhelyzet kihirdetése elengedhetetlenül szükséges a járvány hatékony kezeléséhez – nyilatkozta a Magyar Nemzetnek Harrach Péter, a KDNP frakcióvezetője. Hozzátette: a bevezetéshez a törvény 15 napos lehetőséget biztosít, ennek meghosszabbítására a parlament ad engedélyt. – Ahhoz, hogy a veszélyhelyzet meghosszabbítását a parlamentnek ne kelljen 15 naponként megismételni, szükséges a tervezett döntés elfogadása, ezért természetesen támogatjuk – mondta Harrach.
Szabó Tímea, a Párbeszéd frakcióvezetője Facebook-oldalán azt írta, hogy csak olyan javaslatot tudnak támogatni, amelyben időbeli korlátja van a veszélyhelyzet fenntartásának. – A Párbeszéd akkor tudja támogatni és elfogadni a Lex Covid-javaslatot, ha maximum 90 napos időkorláttal működik a rendeleti kormányzásra való felhatalmazás, amelyet szükség esetén a parlament meghosszabbíthat, illetve ha a már említett szükségesség-arányosság garanciája bekerül. Támogatásunkhoz szintén elengedhetetlen az, hogy az Alkotmánybírósághoz a frakcióvezetőkön keresztül rövid határidejű döntéssel lehessen fordulni – írta a Párbeszéd frakcióvezetője.
– Határozott időre, indokolt esetben annak további meghosszabbításával támogatja a Jobbik a veszélyhelyzet időben történő kitolását – közölte a Magyar Nemzettel Farkas Krisztina, a Jobbik sajtószóvivője. Kiemelte, pártja nem tudja támogatni és nincs is megfelelő indok arra, hogy „megszavazzuk Orbán Viktor rendeleti úton történő kormányzását az idők végezetéig”. – Bízunk abban, hogy az ellenzéki pártok által megfogalmazott észrevételek jogosságát belátja a kormány, és módosítani fogja az első – a demokrácia és a jogállam szempontjából erősen kifogásolható – változatot, majd sikerül neki egy konszenzusos javaslatot benyújtania! – közölte a Magyar Nemzettel a Jobbik.