Az Index válsága kapcsán számomra elképesztő írást tett közzé a magyar média- és politikai viszonyokról a BBC magyarországi tudósítója. Az írás minden, csak nem objektív, semleges és tárgyilagos.
Ez lett a BBC-ből?
De nézzük, mit is ír a tudósító: „azaz ember, aki az egypárti rendszernek való ellenállással került vezető szerepbe, most újra egypárti uralmat hozott létre. Azáltal, hogy elfoglalta az államot – a gazdaságot, a parlamentet, az alkotmánybíróságot, a médiát – azt kockáztatja, hogy nevetségesség válik.”
Miféle független elemzés ez?
Hogyan állíthatja egy valaha szebb napokat látott, a régi szép időkben még nagy nemzetközi tekintélynek örvendő médium, hogy Orbán Viktor egypárti uralmat hozott létre?
Most figyelmeztessük arra az evidenciára, hogy az ellenzék pártok, amelyek állítólag már nem is léteznek, az önkormányzati választásokon önmagukhoz képest egészen jó eredményeket értek el a fővárosban és a nagyvárosok egy részében? Idézzük fel neki a felméréseket, melyek szerint a Fidesz–KDNP jelenleg 51 százalékos támogatottságot élvez, ám ha a szövetségre készülő ellenzéki pártok szimpátiaadatait összeadjuk, akkor 43 százalékon állnak, tehát a 2022-es választásokon kiélezett küzdelem várható és semmiképpen sem lehet biztosra venni a kormányzó koalíció újabb győzelmét?
Vagy emlékeztessük arra, hogy az Európai Parlament magyar ellenzék képviselői, Dobrev, Ujhelyi, Cseh, Donáth a súlyukhoz képest elképesztő kormány- és nemzetellenes politikát folytatnak Brüsszelben és Strasbourgban, az Orbán-gyűlölő Mark Rutte holland miniszterelnökkel fényképezkednek, s az ottani balliberális frakciók ráadásul még komolyan is veszik őket, hiszen ez az első számú politikai érdekük?
Egyszóval, hogy lehet ennyire elvetni a sulykot egy olyan tapasztalt és rutinos újságírónak, mint Nick Thorpe, aki számos magyar konferencián vett részt, itt él az országban és tudja, hogy mi történik a politikai és közéletben? Miért kell ennyire kiszolgálni bizonyos politikai igényeket, miért kell a fake news felé ilyen mértékben elmozdulni?