Ezt tényleg megeszik? Ezek a föld legbizarrabb ételei

Néhány országban a kulináris élvezet és gasztronómia csúcsa egy nyugati emberből undort vált ki.

null

Szecsuáni nyúlfej

Szóljanak a húsvéti nyúlnak, hogy kína délnyugati részét törölje a térképéről, ugyanis itt népszerű, és utcán is kapható a csípős sült nyúlfej, mint közkedvelt csemege.

Szecsuáni nyúlfejek
Fotó: FLICKR

Nyers csirke

Igen, ez valóban egy ehető fogás és nem, tényleg nem halsz bele, bár azért nem ajánljuk, hogy otthon ez legyen a vasárnapi ebéd. Japánban azonban közkedvelt fogás az ugynevezett csirke sashimi, ami a sushi szárnyas megfelelője.

Csirke sashimi
Fotó: FLICKR

Nyers polip

A koreában népszerű fogás igazából nem igényel sok előkészületet. A polip fejét levágják, majd csápjait szezámolajba áztatják, hogy könnyebben rágható legyen. Azért, aki úgy gondolja, megpróbálkozna egy ilyen fogással, óvatosan tegye, hiszen a tapadókorongok miatt könnyen az ember torkán akadhat egy-két falat.

Nyers polip
Fotó: FLICKR

Gömbhal

Noha a legmérgezőbb halak között tartják számon, japánban borsos áron ugyan, de fogyaszthatják a vállalkozó szellemű ínyencek. Elkészítése képzett szaktudást igényel, hiszen rosszul elkészítve azonnali halált okoz.

A gömbhal népszerűsége ellenére rendkívül veszélyes fogás
Fotó: FLICKR

Földigiliszta kocsonya

Ha azt gondoltad volna, hogy a kiálló csirkeláb bizarr a kocsonyában, nem hallottál még a kínában közkedvelt ételről az ugynevezett „Sandworm jelly”-ről. A gilisztákat rendszerint zselében főzik meg, majd hagyják formában hűlni. Az kínaiak szerint a magas kollagéntartalma miatt hasznos a fogyasztó szervezte számára.

 

Kacsaembrió

A balut néven ismert tojás népszerű vietnám és a fülöp szigetek utcáin, csemegeként fogyasztják és igazi afrodiziákumnak tartják. A kacsákat kb. 20 napig hagyják fejlődni a tojásban, majd az utcai árusok megfőzik, és felszolgálásig forró homokban tartják.

A kacsaembrió vagyis Balut
Fotó: FLICKR

Férges sajt

Az olasz eredetű rohadt sajt csak erős idegzetűeknek és erős gyomrúaknak ajánlott. A sajtot addig érlelik, amíg a legyek be nem lepik, majd a sajtot a lárvák erjesztik meg.

Százéves tojás

Kínában új értelmet nyer a záptojás fogalma! A nyers kacsatojást három hónapra egy faszénből, oltott mészből, sóból és vízből álló keverékbe helyezik. Idővel a tojásfehérje zselatinszerű, borostyánszínű masszává alakul, a tojássárgája pedig túrószerű, krémes állagú lesz és bezöldül, általában előételként fogyasztják.

Százéves tojás
Fotó: FLICKR

Sáska

Ez tuti nem az egy bogár élete! A proteinben gazdag sáskát előszeretettel fogyasztják izraelben az egyik legkapósabb ínyencségként!

Pirított sáska
Fotó: FLICKR

A teljes cikket ITT olvashatja tovább.

Egyszerű tippek, hogy egészségesebb legyen az újév

A helytelen táplálkozás következtében a testben sok salakanyag, a kötőszövetekben pedig felesleges víz halmozódhat fel. A Mindmegette cikkéből most megtudhatjuk, miként előzhetjük meg mindezt.

Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.