Mikor és hogyan méregtelenítsünk koronavírus-járvány idején?

A mostani helyzetben az immunrendszer folyamatos erősítéséről sem tanácsos megfeledkezni.

null

Dr. Faragó Csilla belgyógyász, természetgyógyász szerint az idei év sok szempontból kivételes a pandémia miatt, és sajnos még korántsem mondható el, hogy a koronavírus-járvány lecsengőben lenne. Ezért a szokásos téli végi immunerősítést célszerű április végéig meghosszabbítani.

– Reményeink szerint nagyjából addigra várható egyfajta tendencionális lecsengése a mostani hullámnak, már csak amiatt is, hogy a fokozatos melegedés nem kedvez a vírusoknak. Az immunrendszer erősítéséhez továbbra is megfelelő munícióra van szükség, és úgy gondolom, hogy vitaminokkal, gyógyteákkal és étrend-kiegészítőkkel egyaránt célszerű megtámogatni a szervezet védekezőrendszerét.

Terítéken a szuperzöldségek

A tavaszi időszak kedvenc idényzöldségei az immunerősítés alappilléreként kiemelkedően egészséges csemegék is. A cékla kiváló antioxidáns és vértisztító, nagy mennyiségben találhatóak benne értékes vitaminok (különösen gazdag C- és B-vitaminokban) és ásványi anyagok, amelyek akkor érvényesülnek a legjobban, ha nyers formában (pl. préselt lé) fogyasztjuk a zöldséget. A brokkoli szintén nagyon sokféle nyomelemet és ásványi anyagot tartalmaz, emellett kiváló C-vitamin-forrás. Illeszd be étrendedbe minél gyakrabban! A hagymaféléket legjobb nyersen enni, de kiváló tea is készíthető belőlük, amely jó szolgálatot tesz meghűlés esetén. A legtöbb pozitív élettani hatással bíró fokhagyma természetes antibiotikumként hatásos védelmet nyújt a kórokozókkal szemben. Antioxidáns összetevőinek köszönhetően karbantartja a szervezet védekezőrendszerét.

Mikor érdemes belekezdeni a várva várt tisztítókúrába?
Fotó: Pixabay

Mikor méregtelenítsünk?

Az immunerősítés és a méregtelenítés nem feltétlenül egymást erősítő folyamatok, ezért nem célszerű párhuzamosan végezni a kettőt, hacsak nem egészségügyi okból, például valamilyen terápiás sorozatban szükséges egyszerre erősíteni a szervezetet, és megtisztítani a felhalmozódott méreganyagoktól. Dr. Faragó Csilla elmondása szerint a jól végzett méregtelenítés „fáj”, ráadásul nem feltétlenül csak fizikailag veszi igénybe az embert: a tisztítókúrával járó fáradékonyságot nem lehet megúszni. Többek között ezért ajánlatos hetente háromszor májvédő teakeveréket fogyasztani, mert így megfelelően előkészítheti a terepet a méregtelenítéshez, és ezzel is támogathatod a salakanyagok kiürítésének oroszlánrészét végző máj munkáját. Mivel a hatékony és megfelelő méregtelenítésben a vesék mindig segítik a máj és a nyirokrendszer munkáját, a májvédő tea mellett érdemes hetente egyszer vesetisztító teakeveréket is inni, hogy folyamatosan támogasd a méregtelenítés során igénybe vett szerv működését. Ha rendszeresen fogyasztod az említett teákat, akkor egy szelídebb, háromhetes tavaszi méregtelenítés csodákat művelhet a szervezetével.

Tisztítókúra huminsavval

A huminsav különleges tulajdonságainak köszönhetően rendkívül hatékony méregtelenítő, megköti a szervezetben felhalmozódott méreganyagokat, nehézfémeket, és segít abban, hogy minél gyorsabban megszabaduljon ezektől. Optimális választás akkor is, ha valamilyen emésztési problémával küzdesz. Emellett nagy mennyiségben tartalmaz ásványi anyagokat és nyomelemeket, így fogyasztásával újra feltöltheted szervezeted a méregtelenítés során kiürült ásványianyag- és nyomelem-raktárait.

A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!

A borítókép illusztráció

A méregtelenítés egyik leghatékonyabb formája a léböjtkúra

Szervezetünk méregtelenítésére keresve sem találhatnánk tökéletesebb időpontot a tavaszi időszaknál. A természet megújulása igazi motiváló erővel hat ránk, hogy mi is a legjobb formánkat hozzuk, tiszta lappal kezdjük az új évszakot. Itt az ideje tehát, hogy megszabaduljunk a testünkben télen felhalmozott méreganyagoktól, és kirobbanó formában köszöntsük a napsütéses, meleg napokat.

Tovább...

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.