Vannak olyan virágok, amelyeknek a puszta érintése is súlyos bőrreakciót válthat ki, a szervezetbe kerülve pedig akár végzetes hatásuk is lehet!
Vannak olyan virágok, amelyeknek a puszta érintése is súlyos bőrreakciót válthat ki, a szervezetbe kerülve pedig akár végzetes hatásuk is lehet!
Az aranyeső májustól júniusig virágzik. A növény minden része, különösen magja és fiatal kérge mérgező. Hatóanyaga izgatottságot, görcsöt, s verejtékezést vált ki, hánytató, hashajtó, légzésbénító és vesekárosító hatású.
Gyermekeknél 10 virág, 15-20 mag életveszélyes állapotot idézhet elő, 2-3 mag hányást, hasmenést okoz.
Sokan, tévesen, az aranyvesszőt vagy aranyfát (Forsythia intermedia) hívják aranyesőnek, ami azonban ártalmatlan kerti díszcserje.
A nárcisz minden része, de főként hagymája mérgező. Hatóanyagai gyomor és bélgyulladást, görcsöt okozhatnak. Mérgezési tünetek lenyelés esetén émelygés, órákig tartó hányás, hasmenés, verejtékezés.
Nagyobb mennyiség fogyasztása zavartságot, légzési elégtelenséget, tetániás rohamot okoz, mely halálos kimenetelű is lehet.
A virágvázából kiivott víz is kiválthat mérgezést. Hagymája összetéveszthető a vöröshagymával, ezért azzal együtt tárolni veszélyes.
A vérehulló fecskefű minden része mérgező. Megsebezve sárga vagy narancsszínű, kellemetlen szagú, keserű tejnedvet ereszt ki magából, mely bőrrel érintkezve kiütést okozhat.
Lenyelés esetén égető, csípős ízű, hányást, görcsös, véres hasmenést okozhat. Ezen kívül vizelési inger, szapora légzés, szédülés, kábultság, vérnyomás emelkedés, nagyobb mennyiség fogyasztásakor keringési elégtelenség, esetleg vesekárosodás, kóma következhet be.
Máj- és epeteákban történő túladagolása mérgezést okozhat.
A borostyán örökzöld kúszónövény.
Minden része mérgező, különösen keserű ízű bogyói.
Bogyójának fogyasztása gyomor és bélpanaszokat, sápadtságot, skarlátszerű kiütést okoz.
A kiütés először a lábakon, majd az arcon és háton jelentkezik. Súlyos mérgezés erős hányást és hasmenést, göcsöket vált ki. Keserű, kaparós íze miatt azonban senki nem kívánja nagyobb menynyiségben fogyasztani. A levelekkel való huzamosabb érintkezés bőrirritációt okozhat.
A leander szabadban tartott cserepes növény. Mérgezést a levél, virág vagy mag elfogyasztása, gyermekeknél a virágnektár szopogatása is okozhat.
A mérgezés tünetei 2-5 óra múlva jelentkeznek, úgymint émelygés, kínzó hányás, hasmenés, hidegverejtékezés, légszomj, görcs, szívritmuszavar, szívmegállás.
Rendkívül keserű íze miatt súlyos mérgezést okozó, nagy dózis bevétele ritka. A növény érintése, morzsolgatása bőrkiütést okozhat.
Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.
A tavasz hírnökei: így gondozzuk a hagymás virágokat!
Tulipán, nárcisz és jácint – kedvenc tavaszi virágok az elsők, amelyek színpompás szirmaikkal és finom illatukkal jelzik a tél végét. Bár a hagymás virágokat az jellemzi, hogy nem igényelnek sok figyelmet, néhány apróságra mégis érdemes odafigyelni gondozásukkor – olvasható a lakáskultúra.hu cikkében.
A cikk részletekbe menően IDE kattintva olvasható el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.