Így lesz kívül ropogós, belül omlós a kacsa- és libacomb

Széll tamás hat egyszerű trükkjével segít, hogyan ne rontsuk el a kacsa- és libacombot.

null

A séf szerint, a legnagyobb segítségünk a kacsa- és libacomb esetében az a meglehetősen vatag zsírréteg, ami, ellentétben a csirkével, a vöröshúsú szárnyasok bőre alatt megtalálható. Ez az extra adag zsiradék segít abban, hogy könnyedén finom porhanyósra süssük a húst – olvasható a Mindmegette.hu cikkében.

Fotó: Pexels

„Persze, így is ki lehet azért szárítani, mivel szálasabb, durvább rostozatú – de van rá egy – szerintem pofonegyszerű – megoldás” – mondta el Széll a Petőfi Rádióban.

ÍME SZÉLL TAMÁS TÖKÉLETES KACSACOMBJA – 6 EGYSZERŰ LÉPÉSBEN!

  • A sütéshez porcelán- vagy jénaitálat válasszunk, mert az átveszi a sütő hőjét
  • Tegyünk bele fokhagyma és hagyma cikkeket, erre tegyük a kacsa-vagy libacombokat, vagy az egész állatot,
  • öntsünk bele kétujjnyi vizet
  • majd pedig fedjük le alufóliával.
  • A sütést 160-170 fokon kezdjük, és nagy türelemmel, két- két és fél órán át sütjük.
  • Végezzünk késpróbát! Ha a hús vajpuha már, akkor jöhet a bőr tökéletesre pirítása: alufóliát levesszük, és 220-230 fokon pár perc alatt ropogós-pirosra sütjük a pecsnyénket!
  • A kacsa- és libacomb elkészítéséhez tippeket adó eredeti cikk elérhető a Mindmegette oldalán.

    Korábbi cikkünkben arról írtunk, hogy két magyar pizzéria is bekerült Európa legjobbjai közé. A napokban jött ki Európa 50 legjobb pizzériájának listája, melynek két helyét is egy-egy budapesti pizzéria foglalja el. Gratulálunk! Megmutatjuk a teljes listát is!

     

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.