Megszépíti a bőrt
A méz tele van antioxidánssal, rendszeres fogyasztása megtisztítja a szervezetet a különböző méreganyagoktól. Antibakteriális hatása pedig jelentősen javítja a bőr állapotát – olvasható a Mindmegette cikkében.
Segít a súlycsökkentésben
Ha fogyókúrázunk, akkor az első dolog amit el hagyunk az étrendből, az általában a cukor. A fehér cukor helyett azonban használhatunk mézet. A mézben lévő cukor teljesen más össszetételű, mint a legtöbb édesítőszer.
Talán nem is gondolnánk, de a méz felgyorsítja az anyagcserét, ami létfontosságú, ha le akarsz adni néhány kilót.
Csökkenti a koleszterinszintet
A mézben nincs koleszterin, viszont a benne lévő vitaminok és ásványi anyagok hozzájárulnak a koleszterinszint csökkenéséhez.
Jótékony hatással van a szívműködésre
A mézben lévő antioxidánsok megakadályozzák az artériaszűkületet. Attól függően, hogy hol fordul elő érszűkület, szívritmuszavar, fejfájás, vagy memória romlás alakulhat ki.
Kutatások szerint, ha naponta megiszunk egy pohár vizet néhány kanál mézzel, mindezt megelőzhetjük.
Segít a gyomorproblémákon
A méz erős fertőtlenítő hatású, jót tesz a gyomornak, ha reggeli előtt, éhgyomorra megeszik az ember egy kanál mézet, ezáltal sok emésztőrendszeri betegséget akadályozhatunk meg. A mézet a refluxosoknak is ajánlják.
Erősíti a nyelőcső alsó részét és begyógyítja a nyálkahártyán lévő sebeket.
Nyugtató hatása van
Talán furcsának tűnhet, de tény, a méz segít lenyugtatni az idegeket, enyhíti a fáradtságot. A mézben lévő glükóz elengedhetetlen az idegsejtek működéséhez. Gyorsan felszívódik a vérben, ami segíti a relaxációt és enyhíti a pszichés tüneteket.
Az eredeti cikk IDE kattintva olvasható.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: Pexels)