Gyanús jel
A friss húsok vásárlásakor elsőként figyeljünk az élelmiszer felületére, az elszíneződésre: a friss áru felülete csillogó, nem beszáradt, színe sötétebb vagy halványabb vörös az állatfajtól függően.
A termék átvételekor ellenőrizzük, nincs e valamilyen kellemetlen, romlásra utaló szaga – olvasható a Mindmegette cikkében.
Hűtve legyen
Ha a hűtőpultban lévő húskészítmények, mint a virsli, vákumcsomagolt felvágottak belső felületen a pára lecsapódik, ez a hűtési lánc megszakadására utalhat, ami az élelmiszer romlásához vezethet.
Vásárlóként mi is figyeljünk a megfelelő hűtésre, a hűtendő árukat a vásárlás végén tegyük a kosárba, és hűtőtáskában szállítsuk hazáig.
Jelzi az idő
Ha csomagolt árut vásárolunk, könnyedén ellenőrizhetjük a lejárati időt.
Az élelmiszerek a gyártó által feltüntetett fogyaszthatósági időtartamig árusíthatók és fogyaszthatók biztonsággal.
Szivárog
Amellett, hogy mindig ellenőrizzük a lejárati időt, győződjünk meg arról is, hogy sértetlen-e az áru. Ha a joghurtos pohár törött, a tejes doboz sérült, jelezzük a kereskedőnek.
Zárt csomagolású termékek esetében a gázképződés, puffadás mikrobák szaporodására utalhat, az ilyen élelmiszereket –az élőflórás tejtermékek kivételével - ne fogyasszuk el!
Nagyító alá
Ha levegőnek van kitéve a pékáru, nagyon rövid idő alatt kiszáradhat, ez minőségi probléma, az egészségre nem ártalmas.
Ha viszont a penész nyomait mutatja, akkor ne fogyasszuk el.
Ugyanez vonatkozik a zöldségekre és a gyümölcsökre. A csomagolt sajtok áttetsző csomagolása miatt a nem kívánt penész megjelenése könnyen észrevehető, ezek elfogyasztása szintén kockázatot jelent.
A teljes cikk IDE kattintva olvasható.
Borítókép: Illusztráció (Forrás: Pexels)