Így tegyük el befőzés nélkül az uborkát télire

Ha télen is friss uborkát szeretnénk enni, akkor érdemes tudni, hogy ez a népszerű zöldség hosszú hónapokon át tárolható a fagyasztóban, azonban ehhez megfelelő előkészítés szükséges.

null

Mielőtt lefagyasztanánk az uborkát, érdemes tudni, hogy egészben nem ajánlott a mélyhűtőbe tenni, ugyanis így sokkal puhább lesz, miután kienged. Éppen ezért célszerű fagyasztás előtt felszeletelni. Természetesen az egészben fagyasztott uborkák is tökéletesen megfelelnek vitamindús turmixokhoz, különböző zöldségekkel és gyümölcsökkel kiegészítve. 

Fagyasztás előtt érdemes felszeletelni az uborkát
Fagyasztás előtt érdemes felszeletelni az uborkát
FOTÓ: PIXABAY

Ez az egyik legtutibb fagyasztási módszer

Próbáljuk meg az uborkát egyenletesen felszeletelni, a legjobb, ha körülbelül 6 milliméteres szeleteket vágjuk. Ezután tegyük az uborkát sütőpapírra, és ezzel együtt rakjuk be a fagyasztóba 3 órára. Miután letelt az idő, pakoljuk át az uborkát egy légmentesen záródó dobozba, majd mehet vissza a fagyasztóba – írja az Agrároldal

Érdemes tudni, hogy fagyaszás előtt, egy 1-2 perces blansírozás is segíthet abban, hogy az uborka megőrizze színét és tápanyagtartalmát. Emellett ízlés szerint meg is sózhatjuk, fűszerezhetjük az uborkát, amitől sokkal gazdagabb lesz az ízvilága, miután kienged. 

Erre figyeljünk a kiolvasztásnál!

A lefagyasztott uborkát 6-9 hónapig lehet felhasználni. Ha ki szeretnénk olvasztani a zöldséget, akkor először tegyük a hűtőbe egy éjszakán át. Azért arra készüljünk fel, hogy fagyasztás előtt hiába szeleteljük fel az uborkát, valamennyire azért így is puhább lesz a kiengedett zöldség, mint a friss változat. Viszont így is tökéletes a már fentebb is említett turmixokhoz, valamint levesekhez, szószokhoz, mártogatósokhoz. De akár jégkocka helyett is használhatunk fagyasztott uborkát.

Borítókép: Shutterstock

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.