A Tőserdő Lakitelek egyik vonzereje. A Kiskunsági Nemzeti Park gyöngyszeme változatos és egyedülállóan gazdag növény-, illetve állatvilágával, a selymes vizű Holt-Tiszával és számos kikapcsolódási lehetőséggel várja a vendégeket.
A Tőserdő Lakitelek egyik vonzereje. A Kiskunsági Nemzeti Park gyöngyszeme változatos és egyedülállóan gazdag növény-, illetve állatvilágával, a selymes vizű Holt-Tiszával és számos kikapcsolódási lehetőséggel várja a vendégeket.
A szolgáltatásokat bővítve tíz faházat állított fel a napokban Lakitelek önkormányzata a Holt-Tisza partján.
A baon.hu érdeklődéésre Madari Róbert polgármester elmondta,
az új, igényes faházakkal az a céljuk, hogy egységes, kulturált környezetet biztosítsanak a Tőserdőben áruló leendő kereskedőknek. Abban bíznak, hogy a helyi és környékbeli termelők, ételt, italt, kézműves termékeket áruló vállalkozók értékelik majd a kezdeményezést, és fantáziát látnak a faházak bérlésében.
Azt remélik, hogy a kínálat bővülésével a látogatók száma is emelkedik majd – érvelt a polgármester, aki azt is elmondta, hogy a tíz új faházat saját forrásból vásárolta meg az önkormányzat, mintegy hárommillió forintot fordítottak erre a célra.
Hozzátette, nemcsak a kereskedőknek szeretnének kedvezni, hanem a vendégeknek is, ezért minden hétvégére terveznek valamilyen programot, hogy azzal is a Tőserdőbe csábítsák a látogatókat.
Madari Róberttől a Bács-Kiskun megyei hírportál azt is megtudta, hogy az elmúlt napokban a csónakkölcsönző is megnyitott.
A csónakok mellé két sup deszkát is vásároltak, hogy ezzel is bővítsék a kikapcsolódási lehetőségeket. Elmondta, gőzerővel dolgoznak a strand és a szomszédos kemping megnyitásán is.
Abban bíznak, hogy pünkösd hétvégéjére az idő is felmelegszik és a járványveszély is elmúlik, és nem lesz akadálya a szezonnyitásnak.
Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.
Elfeledett mesterségek a lakiteleki szakkörben
A Nemzeti Művelődési Intézet online felületén tanulhatunk csipkeverést, vesszőfonást és más hasonló mesterséget is – írta korábban a Bács-Kiskun megyei hírportál, a baon.hu. Elfeledett, különleges régi mesterségeket, mint például gyöngyfűzést, a hímzést, a csipkeverést és a mézeskalács-készítést, tűzzománcozást, vesszőfonást, fafaragást ismerhetik meg az érdeklődők a Nemzeti Művelődési Intézet aszakkor.hu lakiteleki tudásmegosztó online felületén. A bemutató videókon keresztül díjmentesen biztosítanak lehetőséget a szakköri tevékenységek kipróbálására – derül ki a cikkből. A látogatók közreműködő mestereket és oktatókat ismerhetnek meg, akik magas szinten, több évtizedes tapasztalattal rendelkezve vállalkoznak tudásuk megosztására. A kezdeményezés célja, hogy segítő kezet nyújtson mindazoknak, akik területileg – akár mozgásuk korlátozása, akár a koronavírus-járvány miatt, akár a távolságok miatt – nem érnek el tevékenységi formákat és azoknak is, akik bátortalanabbak a közösségi aktivitások terén, vagy még nem döntötték el, hogy milyen közösséghez csatlakozzanak.
A cikk IDE kattintva olvasható tovább.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.