Következő mérkőzések
Franciaország
18:002024. július 01.
Belgium
Portugália
21:002024. július 01.
Szlovénia

Idén is számíthatunk horrorisztikusan magas ponthatárokra?

Egy évvel ezelőtt az ELTE egyik szakára 490 pont árán lehetett bejutni, az idei csúcsról egyelőre csak találgatni lehet.

null

Alig pár nap, és július 22-én kiderül, hogy kinek sikerült a felvételi és melyik felsőoktatási intézményben, milyen szakon folytathatja a tanulmányait.

Ha letudtad minden a felvételivel kapcsolatos teendődet, akkor nem marad más hátra, mint kitalálni, hogy hol leszel, amikor bejelentik a ponthatárokat – netán a Pont Ott Partin szembesülsz a valósággal? – és rágod a körmödet, hogy elég pontszámod legyen a kiválasztott egyetemhez.

Ráadásul néhány szakra és egyetemre az átlagosnál is nehezebb bejutni, hiszen egészen magasan húzhatják meg azt a bizonyos álomhatárt. Mivel a várakozáson kívül már nem sok mindent tehetsz, a Felvi.hu nyomán összeszedtük neked, hogy 2020-ban hol szabták meg a legvadabb ponthatárokat. Jó böngészést!

A kép illusztráció
Fotó: Pexels

Maximumhoz közel

A felvételi pontszámítás nem sokban tér el a tavalyitól, az 500 pontos rendszerben történik. A legbrutálisabb ponthatárt az Eötvös Loránd Tudományegyetem matematikatanár; német és nemzetiségi német nyelv és kultúra osztatlan tanárképzése hozta 490 ponttal. A patinás fővárosi egyetemre egyéb szakokon sem volt egyszerű bejutni: a történelemtanár és állampolgári ismeretek tanára; latin nyelv és kultúra tanára szakhoz is 474 pont kellett.

Ennél csupán kettővel kevesebb, 472 volt elég a jogászképzésen az állami ösztöndíjas helyhez. Ugyanehhez a szakhoz a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen 458 pontra volt szükség – akárcsak a Dunaújvárosi Egyetem állami ösztöndíjas gazdálkodási és menedzsment szakán. Egyébként a PPKE levelezős jogászképzésén se spóroltak a ponthatárral, a kezdéséhez 471 pont kellett.

Tavaly 91 460 diák jelentkezett felsőfokú tanulmányokra, közülük 68 112-en örülhettek a ponthatárok kihirdetését követően. Azt már most tudjuk, hogy az idén többen, 101 878-an jelentkeztek – no de mennyien lesznek csalódottak közülük?

Ha érdekel, hogy bizonyos képzési területeken milyen ponthatárokra számíthatsz, akkor korábbi cikkeinkben erre is megtalálod a választ, legyen szó például gazdaságtudományi képzésről vagy a jogról.

Az eredeti cikket ITT érheted el.

Kiemelt kép: Pexels

Hogyan húzzák meg a felsőoktatási ponthatárokat?

Az egyetemre és főiskolára vágyók körében ilyentájt bűvös szó a felvételi meg a ponthatár, hiszen már mindenki a július 22-i ponthatárhirdetés lázában ég, ám tudjuk, hogy miként számolják ki az egyes szakokon és intézményekben a ponthatárokat?

Tovább

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.