Alig pár nap, és július 22-én kiderül, hogy kinek sikerült a felvételi és melyik felsőoktatási intézményben, milyen szakon folytathatja a tanulmányait.
Lelkek ajtaján kopogtatott

Alig pár nap, és július 22-én kiderül, hogy kinek sikerült a felvételi és melyik felsőoktatási intézményben, milyen szakon folytathatja a tanulmányait.
Ha letudtad minden a felvételivel kapcsolatos teendődet, akkor nem marad más hátra, mint kitalálni, hogy hol leszel, amikor bejelentik a ponthatárokat – netán a Pont Ott Partin szembesülsz a valósággal? – és rágod a körmödet, hogy elég pontszámod legyen a kiválasztott egyetemhez.
Ráadásul néhány szakra és egyetemre az átlagosnál is nehezebb bejutni, hiszen egészen magasan húzhatják meg azt a bizonyos álomhatárt. Mivel a várakozáson kívül már nem sok mindent tehetsz, a Felvi.hu nyomán összeszedtük neked, hogy 2020-ban hol szabták meg a legvadabb ponthatárokat. Jó böngészést!
A felvételi pontszámítás nem sokban tér el a tavalyitól, az 500 pontos rendszerben történik. A legbrutálisabb ponthatárt az Eötvös Loránd Tudományegyetem matematikatanár; német és nemzetiségi német nyelv és kultúra osztatlan tanárképzése hozta 490 ponttal. A patinás fővárosi egyetemre egyéb szakokon sem volt egyszerű bejutni: a történelemtanár és állampolgári ismeretek tanára; latin nyelv és kultúra tanára szakhoz is 474 pont kellett.
Ennél csupán kettővel kevesebb, 472 volt elég a jogászképzésen az állami ösztöndíjas helyhez. Ugyanehhez a szakhoz a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen 458 pontra volt szükség – akárcsak a Dunaújvárosi Egyetem állami ösztöndíjas gazdálkodási és menedzsment szakán. Egyébként a PPKE levelezős jogászképzésén se spóroltak a ponthatárral, a kezdéséhez 471 pont kellett.
Tavaly 91 460 diák jelentkezett felsőfokú tanulmányokra, közülük 68 112-en örülhettek a ponthatárok kihirdetését követően. Azt már most tudjuk, hogy az idén többen, 101 878-an jelentkeztek – no de mennyien lesznek csalódottak közülük?
Ha érdekel, hogy bizonyos képzési területeken milyen ponthatárokra számíthatsz, akkor korábbi cikkeinkben erre is megtalálod a választ, legyen szó például gazdaságtudományi képzésről vagy a jogról.
Az eredeti cikket ITT érheted el.
Kiemelt kép: Pexels
Hogyan húzzák meg a felsőoktatási ponthatárokat?
Az egyetemre és főiskolára vágyók körében ilyentájt bűvös szó a felvételi meg a ponthatár, hiszen már mindenki a július 22-i ponthatárhirdetés lázában ég, ám tudjuk, hogy miként számolják ki az egyes szakokon és intézményekben a ponthatárokat?
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.