Következő mérkőzések
Franciaország
18:002024. július 01.
Belgium
Portugália
21:002024. július 01.
Szlovénia

Segítség, mém lettem! Híres mémsztárok történetei

A mémkultúra kimeríthetetlen humorforrás az internet népe számára. De milyen az érem másik oldala?

null

Ha mindig is érdekelt, hogy mi áll a fergeteges képek mögött, most végre kiderül az igazság. Bemutatjuk a mémsztárok történeteit az UniLife.hu cikke segítségével.

Disaster Girl

2004-ben Dave Roth és a lánya, Zoe a házuk közelében gyakorlatozó tűzoltókat nézték meg egy délután Észak-Kaliforniában. Roth akkor készítette ezt a mára ikonikussá vált képet lányáról, amint a lángoló épület előtt ördögien mosolyog. 2007-ben posztolta ki az internetre, de csak egy év múlva futott be a kép, akkor azonban futótűzként söpört végig az interneten.

Ma Zoe már elvégezte a középiskolát és örül a hírnevének, mivel az általa befolyt pénzből ki tudja fizetni az egyetemet. Azonban árnyoldala is van a mémlétnek. Zoe-t a legtöbb ember csak a „katasztrófalányként” ismeri.

Fotó: Flickr

Success Kid

Sammy Griner a „sikergyerek” valójában inkább „homokevő gyerek” kellene hogy legyen, mivel a képen igazából ez történik.

2007-ben töltötte fel anyukája, Laney a képet 11 hónapos fiáról. Egy évvel később fedezték fel a mémgyártók a képet és így vált Sammy az egyik legismertebb mémgyerekké. A sikernek köszönhetően több cég reklámarcaként is szerepelt a fiú, akinek még egy mémmenedzsere is lett. Ezeknek köszönhető, hogy még több vállalat arcaként komoly sikereket futott be a kis Sammy.

Bad Luck Brian

Valójában a képen nem Brian, hanem Kyle Craven látható. Kyle barátai töltötték fel a képet az internetre 2012-ben poénból, azonban akkor még nem kapott nagy figyelmet. Később újraalkották a mémet és az új poszt hatalmas sikernek örvendett. Így született „Bad Luck Brian”.

Nemrég Kyle felfedte magát az emberek előtt és elmesélte, hogy a kép a hetedikes általános iskolai képe volt, bár az igazgató új képet akart vele csináltatni, mert azt hitte, hogy direkt vág ilyen ostoba fejet.

Fotó: Képernyőfotó/YouTube

Hide the Pain Harold, avagy szeretem a tejet

Talán a legérdekesebb mind közül hazánk szülötte, Arató András stockfotóiból indult mémpályafutása. A nyugdíjas világítástechnikai szakember Budapesten él feleségével. Még az Iwiw korában kereste meg őt egy stockfotós, hogy mindennapi környezetben készíthessen róla képeket, amiket feltöltöttek egy oldalra. Ott hamar rátaláltak a mémszerkesztők, hiszen András fájdalmas mosolya távolról szemet szúr bárkinek. Leginkább az orosz netezők körében terjedt el először, 2011 óta pedig valóságos legendának számít.

Kevesen tudják azonban, hogy András szerepel egyben az ikonikussá vált „én nagyon szeretem a tejet” – videóban is, melyet a Mindent vagy semmit című televíziós vetélkedő egyik epizódjából vágtak ki.

További mémsztárok képeiért olvasd el a teljes cikket az UniLife oldalán!

Minden éremnek két oldala van – nemcsak a mémsztárok életébe nem látunk bele, a hírességeknek is vannak kevésbé ismert sztorijaik. Korábbi cikkünkben sztárjaink kevésbé vidám történeteit mutattuk be. A hírességek nem véletlenül hallgattak ezekről. A kamerák előtti élet ellenére nekik is van magánéletük. A tíz legsötétebb titok a sztárok világában.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.