A karrier út nem egyenes vonal

Fiatal pályakezdőként gyakran kellemetlenül érezzük magunkat, ha a vágyaink nem egyeznek az elképzelt nyílegyenes előrejutással – írja az UniLife.

null

Amikor belépünk a munkaerőpiacra, azt hisszük, hogy innentől egyenes út visz előre. "Megmásszuk a létrát", szorgalmasak leszünk és egyre feljebb jutunk. De mi az, hogy fel? Mi van akkor, ha a következő logikus lépés a híres létrán, nem is tetszik annyira? Amikor az egyenes út helyett kitérőket teszel, és felfedezed az eléd táruló lehetőségeket, akkor az egyenes útból kacskaringós lesz. Erről szól Sarah Ellis és Helen Tupper könyve.

Fotó: unsplash

A karrier létra ötletét az 1900-as években találták ki, méghozzá azért, hogy az a munkaerőpiacra belépő új generációt menedzselni tudják.Mára ez már idejétmúlt elképzelés, nem lehet dolgozók ezreit irányítani, és képtelenség mindenkinek az életútját ugyanabba a mederbe terelni. 2020 után, egy világjárvány következtében, mindez még tovább bonyolódott. A munka világa évről évre folyamatosan változik, olyannyira, hogy a World Economic Forum elemzése szerint a dolgozók 50 százalékának lesznek használhatatlanok a skilljei 2025-re.

A teljes cikk ITT olvasható tovább.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.