A Kaspersky adatai szerint a kis- és középvállalkozások dolgozói a webes szolgáltatásokat használják a leggyakrabban munka közben.

Még idén megnyílhat a Biodóm a Fővárosi Állatkertben
A Kaspersky adatai szerint a kis- és középvállalkozások dolgozói a webes szolgáltatásokat használják a leggyakrabban munka közben.
Ezek többek között a YouTube, a Facebook, a Google-szolgáltatások és a WhatsApp, és közülük kerülnek ki azok az alkalmazások is, amelyeket a csalók a legnagyobb gyakorisággal használnak ugródeszkaként az adathalászathoz.
Ez a lista azonban eltér azon szolgáltatások listájától, amelyek használatát a munkáltatók jellemzően korlátozzák a vállalati eszközökön. Bár a szervezetek eltérő prioritások alapján engedélyezhetik a dolgozók számára az egyes webes szolgáltatások használatát, azt mindenképpen fontos biztosítani, hogy mindenféle kiberkockázattól védve legyenek.
A szervezeteknek fontos tisztában lenniük azzal, hogy milyen fenyegetések leselkednek rájuk, és hogy azok hogyan tudnak behatolni a vállalati végpontokon keresztül, például a felhőszolgáltatásokban végzett adathalászat révén.
Ha egy webes szolgáltatás nagy népszerűségre tesz szert, akkor a csalók körében is vonzóbb célponttá válhat.
A Kaspersky elemzéséből kiderült, hogy melyik volt az az öt alkalmazás, amelyben a legtöbbször bukkantak adathalászati próbálkozásra: Facebook (4,5 millió adathalászati próbálkozás), WhatsApp (3,7 millió), Amazon (3,3 millió), Apple (3,1 millió) és Netflix (2,7 millió). A Google szolgáltatásai összesítve – a YouTube-ot, a Gmailt és a Google Drive-ot is beleértve – a hatodik helyre kerültek 1,5 millió adathalászati próbálkozással. Mivel a szolgáltatások közül több is megtalálható mind a két listán, az eredmények csak megerősítik azt a trendet, hogy a népszerű alkalmazások értékes platformjai lettek a csalók kártékony tevékenységeinek.
A termékstatisztikákból az is kiderült, hogy mely webes szolgáltatások használatát korlátozzák a leggyakrabban a vállalati eszközökön. Az öt leggyakrabban blokkolt alkalmazás között kizárólag közösségi oldalakat találni: Facebook, Twitter, Pinterest, Instagram és LinkedIn. Ilyen döntésekre számos okból kerülhet sor, például az adatvédelmi szabályozásoknak való megfelelés miatt, vagy a szervezet közösségi média használatával kapcsolatos saját követelményei miatt.
A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!
Még idén megnyílhat a Biodóm a Fővárosi Állatkertben
Lőw Zsolt nyilatkozata után most a felesége a téma Németországban
Szoboszlai komoly kritikát kapott, ez most kevés volt
Csak három napig tart a román csoda: Magyarország hamarosan visszaelőzi Romániát – megmutatjuk, hogyan
Kislány szelleme, tátogó gyerekarc és homályos alak a lépcsőn: Hátborzongató, amit Kálmán és barátai lefotóztak a lakatlan magyar kastélyban
Otthagyta Zelenszkijt, és most borította a bilit Kuleba: „Trumpnak nincs szüksége Ukrajnára. Ez ilyen egyszerű”
Kiderült Magyar Péter hatalmas titka, Kunhalmi Ágnes nem tudta tartani a száját
Muskátli kiültetése a tél után: ha így csinálod, nyáron ontani fogja a virágokat
Orbán Viktor így fogadta az izraeli miniszterelnököt
Les előzte meg a Liverpool gólját – hogyhogy megadták?
Elfogyott az oroszok türelme, lebuktatták Ukrajnát
Arne Slot brutálisan őszinte volt a Szoboszlai Dominiket is érintő kérdésben
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.